הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"מתחברים מרחוק, כותבים מקרוב" – זהו רק אחד המיזמים של ביה"ס "קריית עמל" בטבעון בשיתוף עם מתנדבי ידיד לחינוך בביה"ס

מאת: נעה רפאלי ואיילת לב

לקראת פתיחת שנת הלימודים נערך בבית הספר "קריית עמל" שבטבעון, מפגש זום עם מתנדבי בית הספר ואשת הקשר. "התלבטנו", אומרת נעה רפאלי, רכזת המתנדבים בישוב, "חשבנו על המתנדבים וניסינו לראות איך "תופרים את החליפה המתאימה "לכל אחד מהם, על פי יכולתו בתקופה זו.

איילת לב, אשת הקשר מטעם ביה"ס, כותבת: "תקופת הקורונה זימנה לבית הספר אפשרויות חדשות וייחודיות של תקשורת עם מתנדבינו היקרים! הזדמנות נפלאה להמשיך ולשמור עימם על קשר אישי!"

ואלה היוזמות עליהם מדווחת איילת: - הדדיות וחבור בין דורי חיברו אותנו לרעיון הייחודי ב"קרית עמל": 'מתחברים מרחוק, כותבים מקרוב'. זהו מיזם מכתבים בו עוסקת כיתה משולבת של תלמידים מכיתות ה' – ו' מהחינוך המיוחד שבבית הספר. התלמידים, בהובלת המחנכת תמר ובליווי איילת לב, אחראית המתנדבים, כותבים מכתבים לחמישה מתנדבים יקרים וותיקים בבית ספרנו.
המיזם כולל מפגש פתיחה בזום של הכותבים, ומדי שבוע, במסגרת שיעור הבעה בכתב, כותבים התלמידים מכתב אישי למתנדב, ומקבלים בחזרה תגובה".
"המתנדבים שמחים מאוד", כותבת איילת, "ומתרגשים על מתן ההזדמנות לנהל מרחוק קשר אישי עם התלמידים, לספר על עצמם, ולהגיב על נושאים שונים שמעסיקים את כולנו".

4 תלמידים מצטיינים בשכבה ו' בבית ספרנו משוחחים להנאתם באנגלית, אחת לשבוע עם המתנדבות היקרות והוותיקות: יהודית אורלי ותמי נוימן. (השיחות הן בהתאם למיזם החדש של "ידיד לחינוך": start talking. יהודית משוחחת בזום ותמי בווידאו).

מתנדב אחד יקר במיוחד בשם שעיה הלפרין, הרים את הכפפה, ומנהל בהתמדה ובמקצועיות שיעורי תגבור במתמטיקה, עם 3 תלמידים פרטניים בשכבה ה', בניצוחה של המחנכת.
מדברי שעיה: "אני מתמקצע לאט לאט בזום, התלמידים תורמים לי את חלקם"!

 

כל הפעילות ראויה להמון הערכה. ושווה שבתי ספר ילמדו מהם. רכזות רבות אומרות שבתי הספר לא מתפנים לנושא המתנדבים אבל "אם תרצו אין זו אגדה" ואכן הוכחה!!