הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"אנחנו לא מחכים שהקורונה תזוז" – נמרוד אקרמן בכנס סיום שנה בנוכחות כ-500 מתנדבים, שנערך בזום

אנו מביאים כאן קטעים מהנאום ובסופם את הסרטון בו נשמעים הדברים

"...האירוע הזה יכול אולי להיות עבורכם, המתנדבים, השראה. למה הכוונה? יש לנו בעמותה צוות קטן, אך חוצפן ונחוש, והעובדה, שעכשיו אנחנו מקיימים אירוע של למעלה מחמש מאות גימלאים, היא כי אנשים העזו להתמודד עם טכנולוגיה ולחשוב בגדול, ובעיקר להתמודד עם מציאות חדשה. ואני שואל את עצמי: גם לכם השתנתה המציאות בשנה האחרונה?

התשובה ברורה. אנחנו כולנו שותפים למעשה של התנדבות במערכת החינוך, וכולנו עסוקים בהנגשת ניסיון החיים שלנו לתלמיד, למורה ולמנהלת. אנחנו גם לא מסתירים את העובדה שאנחנו נהנים, שכיף לנו, ושגם אנחנו נתרמים מכך. יתרה מזאת,  מחקרים מוכיחים שהפעילות הזו, יש לה תרומה ישירה גם לבריאות. אבל בשנה האחרונה, על רקע הקורונה, כל זה נמנע מאיתנו. ולכן, אנחנו בעמותה עסוקים כבר כמה חודשים בשאלה, איך לא מוותרים.
הנחת העבודה הראשונה היא, שאנחנו לא מחכים שהקורונה תזוז, ושצריך לבדוק איך מחברים את הילדים אלינו. לבוא לביה"ס בימים אלה ולפגוש קבוצת ילדים גדולה, מהווה עבורנו סיכון. מה עושים? ניגשים לעניין בזהירות ובנחישות, מאמצים טכנולוגיות ומוציאים מהן את המיטב.
נכון שאין כמו לשבת מול הילד פנים אל פנים, ואז נוצר הקסם, אבל את הקסם שנוצר בין הילד למתנדב, אפשר לעשות גם בדרכים אחרות. בטלפון לדוגמא, נכון שנדרשת הכנה, נדרש תאום, והמורה צריכה להיות בתמונה. אבל תחשבו על הפעם הראשונה שהגעתם לביה"ס עם חששות, אז בואו נהיה עוד פעם בפעם ראשונה כזו. יש לנו הרבה מתנדבים שעשו זאת כבר השנה ושוחחו עם  תלמידי י"ב ותרגלו איתם עברית. זה נעשה בהצלחה גדולה. רבים מהם העידו על חוויה אינטימית שהייתה להם ועל הכירות עמוקה. אפשר גם לקיים דו שיח באמצעות שיחות וידיאו ועוד דרכים נוספות. "ידיד לחינוך" תיתן את ההדרכה וההכשרה, בסבלנות ובחיוך.
כשהקורונה תעלם, ונחזור לביה"ס, נחזור גם עם הכלים שאנחנו מפתחים עכשיו וזה מרגש.

באמצעות הסקר המופיע כאן במידעון, אנחנו מבקשים לשמוע אתכם ואת דעתכם, איך עוד אפשר לפעול בביה"ס על רקע הקורונה.

השנה באחד בספטמבר אנחנו הולכים להיות פעילים. מערכת החינוך זקוקה לנו".

 

דבריו של נמרוד אקרמן, כפי שנאמרו באירוע הסיום בזום: