הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

איך מתרקמת לה יוזמה של "ידיד לחינוך" בהדרכת מבוגרים, שמצטרפת אליה חברה טכנולוגית ובני נוער תיכוניסטים - כולם בהתנדבות כמובן

גבי רוזנפלד, רכזת "ידיד לחינוך" ביוקנעם מספרת: "שרה אשור, מתנדבת ביוקנעם, פנתה בבקשה לעזרה בשימוש בווידאו באמצעות הטלפון. היום, שרה התקשרה אלי בווטסאפ וידאו מאד נרגשת וסיפרה, שאתמול התקשרה אליה בחורה בשם נופר ובמשך שעה, בסבלנות רבה, הסבירה לה איך משוחחים בווידאו דרך הווטסאפ. שרה ביקשה שב "ידיד לחינוך" יכתבו מכתב תודה למדריכה. 'זאת הפעם הראשונה שיכולתי לראות את הנכדים ובני המשפחה שלי מזה חודש, תודות לתוכנה הזאת'. שרה סיכמה בהתרגשות עם המדריכה המתנדבת, שבהמשך היא גם תדריך אותה על תוכנת זום". מוסיפה גבי רוזנפלד: "אני מבקשת להצטרף ולהודות למדריכים, על הסבלנות, ההשקעה והזמן בהדרכת מתנדבים גימלאים, שהטכנולוגיה לא כל כך קרובה אליהם".

איך זה התחיל? 
ההתחלה הייתה באזור הצפון (אלון) של "ידיד לחינוך". על מנת לשמור על קשר רציף עם רכזי הישובים באזור, בתקופת הקורונה, יזם אורן צמח, מנהל האזור, הדרכה אישית לרכזות שלו בשימוש בתכנת הזום. מכאן צמחה לראשונה פגישת הרכזות באמצעיות הזום. בינתיים הסתבר שיש גם צורך גדול מאד של  גימלאים רבים להדרכה כזו. "נתתי את מס. הטלפון שלי", אומר אורן, "ואנשים החלו להתקשר על מנת לקבל  הדרכה".

היוזמה קבלה תנופה כשנוצר קשר עם חברת מלאנוקס טכנולוגיות בע"מ, דרך לילי פלדמן הראל מנהלת פיתוח ארגוני במשאבי אנוש, שאביה מתנדב ב"ידיד לחינוך". לילי הביעה רצונה לעזור לגימלאים המעוניינים בהדרכה. כשהביקוש גבר עוד יותר, הועבר שאלון בין מתנדבי "ידיד לחינוך", בו התבקשו המתנדבים המעוניינים בהדרכה להקליק שמם לטבלה שיתופית, וכך נוצר מאגר המונה עכשיו כמאה גימלאים מכל הארץ. להדרכה גויסו בנוסף למלאנוקס גם בני נוער תיכוניסטים מהנוער העובד והלומד ומקבוצת הרובוטיקה של הישוב משגב. והנה לכם שיתוף פעולה בינדורי מועיל ומרגש.

לקבלת טופס הרשמה להדרכה - לחץ כאן

מלאנוקס טכנולוגיות בע"מ, היא חברת טכנולוגיה ישראלית רב-לאומית, המתמחה בפיתוח וייצור של מוצרים ורכיבים אלקטרוניים למערכות תקשורת בטכנולוגיות InfiniBand ואתרנט, המיועדים להעברה מהירה של מידע בין שרתים ומערכות אחסון לשוק מחשוב הענן ולמרכזי נתונים.