הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"קול בשיכון" – מיזם מעניין של דיירי שיכון ותיקים ברמת גן, הכולל בתוכו גם קבוצה בהקמה של "ידיד לחינוך"

שלומי רפאל הוא ספר ברחבת המרכז השכונתי שבשיכון ותיקים ברמת גן. שלומי, המכיר היטב את בת עמי ופעילותה כרכזת "ידיד לחינוך" בעיר ותושבת השיכון, הציע לתלות בחלון המספרה שלו פוסטר של העמותה, שפונה למתנדבים להצטרף לשורותיה כתומכי חינוך. בהמשך הוא סיפר לה על הפעילות התנדבותית שלו בעבר, גם היא בקהילה ברמת גן, ושכרגע הוא פועל להקים פעילות התנדבותית חינמית בשיכון – קהילה למען קהילה.

הרעיון שלו קרם עור וגידים, כשהצטרפו אליו שותפים נלהבים מקרב התושבים, ויחד בנו צוות חשיבה, בו הועלו רעיונות לפרוייקטים, שבהמשך קבלו את ברכתו של ראש העיר.

שלומי ביקש מבת עמי להצטרף עם פעילות "ידיד לחינוך" למען ילדי השיכון - פעילות   שזכתה גם היא לברכתו של ראש העיר ואגף החינוך.
מנכ"ל "ידיד לחינוך" אישר כפיילוט את האפשרות שיצטרפו גם אנשים צעירים יותר ולא רק גימלאים. עיריית רמת גן פרסמה פוסט מטעמה, המזמין את תושבי רמת גן להתנדב ל"ידיד לחינוך".

מיזמים נוספים המיוחדים רק לשיכון ותיקים, הם ה – פרי FREE שהיוזמת והרעיונאית שלו היא חדוה היגר, תושבת השיכון ומתנדבת ב"ידיד לחינוך". רעיון המיזם מבוסס על העובדה שיש בשיכון הרבה עצי פרי בחצרות הבתים, ובעונת השיא של הפירות יש עודף יבול שאין לבעלי העצים צורך בו. המיזם קורא לתושבים לארוז את הפירות הנותרים בשקיות שי ולהניחם על ספסל הנתינה (תודה לעיריית רמת גן על התקנת הספסל המיוחד הזה), וכך יוכל כל המעוניין לקחת וליהנות.

מיזמים נוספים הם: "ילדודס באלגינה" – סדנאות יצירה ופעילויות תרבות שונות ומגוונות עם ילדים.
מאמיז באלגינה" – תמיכה בהורים בקהילה טרום לידה ואחריה.

"באלגינה תרבותית" – הרצאות של תושבי השיכון למען תושבי השיכון.

בתכנית עוד פעילויות רבות לרווחת תושבי השיכון.

יישר כח לכל הפעילים במיזמים השונים שמלווים את שלומי בעשייה הברוכה.