הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

יוסי רוזנמן מציע מיזם חדש: הרצאה בתחום ההתמחות האישית

רכזים ומתנדבים יקרים!

ברצוני לשתף אתכם במיזם חדש אותו החלטתי לנסות ולהכניס למסגרת התנדבותי והוא פרק מתחום התמחותי.

אני עיתונאי בגימלאות, שמסקר את ועדות הכנסת ומתנדב ב״ידיד לחינוך״.


המיזם שאני מציע, מבוסס על ההתמחות האישית של כל אחד מאיתנו כמתנדבים ב״ידיד לחינוך״. במקרה שלי זו ״כנסת ישראל״. המיזם מגיע מתוך הרצון לשלב ולשתף את תחום העשייה האישית אל מול התלמידים היקרים שלנו.

 

דרך ההתקשרות
פנייה לבית הספר, חבירה למחנכת הכיתה של בית הספר הנבחר, ובמקרה זה כיתות ה׳-ו׳.

אין זה משנה כלל לאיזה אזור שייך המתנדב, מכיוון שהכל מתקיים בזום. יחד עם המורה אנחנו בוחרים את היום והשעה, שבה אני מתייצב בפני הכיתה כולה לשיעור באזרחות, הנושא כאמור: כנסת ישראל.

 

הצגת התוכן
אני מציג בפני התלמידים את מבנה כנסת ישראל על כל היבטיה, החל מראשית הקמתה. בהמשך, יוצאים לסיור וירטואלי בין כותלי המשכן. מתחילים כמובן מחדר המליאה וממשיכים בסיור בין חדרי הוועדות, שם אני מסביר על דרך קבלת ההחלטות, כיצד מתבשל חוק, עד להצגתו לאישור קריאה ראשונה, שניה ושלישית בפני המליאה. במסגרת הסיור, אנו מגיעים גם לבית הכנסת שמיועד לחברי הכנסת היהודים ולמסגד שמיועד לחברי הכנסת הערבים. אנחנו גם מבקרים באולם מקבלי הפנים - טרקלין שאגאל וארכיון הכנסת. ההרצאה מלווה בצילומים אותנטיים שממחישים את הנאמר.

לקראת סיום, ניתן זמן לשאלות ותשובות, וכפי שזה נראה, הנושא מעורר עניין רב בקרב התלמידים.

 

אופן ההפצה והמשוב
לאחר התנסות של כחודשיים, המיזם מופץ מפה לאוזן בקרב המורים בבתי הספר ובתוך כך, אני מוכן ומזומן לכל מי שחפץ במיזם זה. לאור המשובים שאני מקבל, נראה שכולנו יוצאים נשכרים.

 

להלן מה שכתבה אחת המורות:
יוסי יקר,
שמי מעיין רחמן נוני, ואני סגנית מנהלת בית הספר "גוונים" במועצה אזורית גזר. ברצוני להביע את מלוא הערכתי לך יוסי, ההרצאה בנושא כנסת ישראל הייתה מעניינת מאוד. ראיתי את הילדים דרך מסכי המחשב מרותקים לך ומקשיבים בצורה מופתית. הנושא היה מסקרן ואקטואלי מאוד לילדי כתה ו'3 . התמונות שהצגת היו ראליסטיות וסייעו בהמחשה. מקווה שניפגש שוב להרצאות נוספות.

                                                                                                                           מעיין

 

הצעה למתנדבים
לאור מה שסיפרתי, אני מציע לכל מתנדב, שיכול ומוכן לשתף בכל נושא שקרוב לליבו - נושא שיכול לעורר עניין בקרב התלמידים מכל הכיתות ובכל הרמות, לקחת יוזמה ולנסות את הרעיון. אני משוכנע שיש רבים כאלה שיכולים לתרום לתלמידים בכלל וכפועל יוצא, לעצמנו בפרט. בהצלחה!