הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

אפשר ללמד בזום גם את רחל המשוררת, לאה גולדברג, יהודה עמיחי ועוד, אומרת ג'ודי גריי, מתנדבת בביה"ס "מיתרים" בטבעון

מספרת ג'ודי: "אחרי כמה שבועות של אי-ודאות בתקופת המשבר בין פורים לפסח, החלטתי לחזור להתנדב עם שני תלמידים שלימדתי לפני סגירת בית הספר במרץ. 

האחד הוא איתי, הנכד שלי, שאני כותבת סיפורים באנגלית בשבילו על אנשים מעולם הכדורסל (ספורט מאד אהוב עליו) ואנחנו נהנים מחווית הלימוד, הקריאה והדיבור, כהמשך לקשר המיוחד שהיה לנו גם בביה"ס. 

 

התלמיד השני, שעל הקשר איתו ארחיב את הדיבור, הוא ילד בכיתה ה', אורן, שחזר לארץ השנה, אחרי תקופה ממושכת בארה"ב. בביה"ס עבדנו יחד על פי חוברות מיוחדות שהיו לו מארה"ב וגם על מחקר בנושא אישי שהוא בחר.

אחרי פסח דיברתי עם אמא שלו, והיא סיפרה לי כמה חשובים היו לאורן הקשר איתי וגם העובדה שהוא יכול היה לשמוע מישהו שמדבר במבטא של דובר אנגלית. היא הציעה שנפגש בשיחת זום ונדבר יחד. אורן ואני החלטנו לדבר כל שבוע על הנושא: "ישראלים מפורסמים" מכל מיני תחומים. מפני שאורן לא גדל בארץ, רציתי לעזור לו למלא פערים תרבותיים. התחלנו עם משוררים ובחרנו ללמוד על המשוררת רחל. היה מאד מעניין לשנינו. התברר שסבתא של אורן גרה בקיבוץ דגניה והוא הרגיש קשר חזק לשורשים שלו. המשכנו ללמוד על לאה גולדברג ויהודה עמיחי. אורן התעניין גם בהיסטוריה של הטלוויזיה הישראלית, אז גם על זה למדנו, ואפילו הקדשנו זמן לנושא הפרסומות שעניין אותו.

עכשיו עברנו לזמרים, ואנחנו לומדים על אריק אינשטיין. בכל מפגש אני מכינה טקסט לקריאה, לומדים אוצר מילים חדשות, משוחחים על שאלות המעוררות דיון, ואני מציעה רעיונות לפעילות המשך. המטרה היא ללמוד לפי מה שמעניין את אורן וגם ללמוד בכיף. גם לי כיף. גם אני לומדת הרבה בכל פעם שאני מכינה שיעור וגם מהשיח בינינו.

בינתיים המתנדבים לא חוזרים כל כך מהר להתנדב בביה"ס, אבל עד אז אני שמחה שאני יכולה לעזור מהבית".