הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מה זה עברידית? מסוקרנים? הכנסו וקיראו

מה זה עברידית? הלחם מילים: עברית + היברידי.

המשמעות: פעילות משולבת בין למידה פיזית בכתה לבין לימוד מרחוק. (דוגמת מכונית היברידית שאפשר להפעילה גם באמצעות דלק וגם באמצעות הטענה חשמלית).

המיזם נולד מתוך רצון להמשיך להנחיל את אהבת הקריאה והכתיבה גם בימים מורכבים אלה, בהם איננו יכולים להגיע לבתי הספר, ולהפעיל מחדש את הספריות הבית ספריות. המתנדבת חלי כהן סמסון מאזור "גומא - השפלה" מובילה את המיזם ברמה הארצית יחד עם צוות מובילי הספריות באזורי הפעילות השונים של העמותה.
פעילות זו קיבלה את ברכתם של מנהלת תחום הספריות בבתי הספר מטעם משרד החינוך, וצוות הגוי של "ידיד לחינוך", הכולל בתוכו את נציגי הועד המנהל של העמותה.

ההפעלה תתבצע בלמידה מרחוק מול תלמיד אחד, שניים או יותר סביב ספר קריאה, וזאת באמצעות הזום או הטלפון בשיחת ווטסאפ. הצוות העוסק בהכנת התכנית מכין אוגדן - מדריך למתנדב, אשר יוכל לבחור מתוכו הפעלה. באוגדן תהיה גם רשימת מטרות כמו פתוח יכולת האזנה, יכולת לקיים שיח סביב הספר ועוד. דרך העיסוק בספר אפשר גם לחזק את השפה העברית לעולים החדשים. צוות התכנית הכין כרטיסיות בהתאם לשיר או לסיפור שנבחר ובהן הצעות של שאלות ונושאים לשיחה על הטקסט המדובר

כאשר יסתמן היתר להגיע לבית הספר תחת הנחיות התו הסגול, מציע המיזם להמשיך את פעילות הספריה באמצעות הנחת תיבת בקשות של התלמידים, במקום שייקבע מראש, וכן תיבה להחזרת ספרים. בתכנית, מינוי נאמני ספריה שיסייעו למתנדב בפעילות זו. הדבר מצריך כמובן גם שנויים בדרכי ההזמנה. ילדים יוכלו להזמין ספרים דרך אפליקציה, מייל או תיבה פיזית שתוצב ליד הספריה. כשמדובר בקשר הפיזי עם ספריית בית הספר, השאיפה היא להמשיך לאפשר החלפת ספרים מהספרייה, אך באופן אחר, בתנאי שהכל יתבצע תחת התוויות התו הסגול, בהתאמה עם כל בית ספר על פי אופיו וצרכיו ובאישור ההורים.