הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

עוד פנינה בכתר של "ידיד לחינוך" - ביה"ס "הוברמן" בפתח תקוה

מאת: אסתר אבני

"כרגע, בתקופת הקורונה, פועלים בביה"ס "הוברמן" 6 מתנדבים בלמידה מרחוק", אומר עזרא מגד, רכז המתנדבים בפתח תקוה, "בימים הקרובים ישולבו עוד. יש ביקוש לסייע לתלמידים מבתים דוברי רוסית".

עזרא מספר שבין המתנדבים הפועלים, לא כולם הם מתנדבי ביה"ס המקוריים. חלקם כאלה שהתנדבו טרם תקופת הקורונה בבתי ספר אחרים. ומדוע? "הוברמן" קלט אותם עכשיו.
לדבריו, לא כל בתי הספר התארגנו לקלוט את המתנדבים שלהם ללמידה מרחוק, וגם לא כל המתנדבים שלהם מאורגנים ללמידה מרחוק, וכך יוצא שבתקופת הקורונה השיבוץ משתנה ומתנדבים שלא נקלטו בבית ספר מסויים, נקלטים בבית ספר אחר.

מה מיוחד ב"הוברמן"? בהרבה הזדמנויות כשאנחנו רוצים להעצים את ילדינו או תלמידנו, אנחנו כותבים: "כל ילד צריך מבוגר שיאמין בו". בביה"ס "הוברמן" שבפתח תקוה, הסבו את המשפט הזה אל המתנדבים. וכך הם אומרים ועושים: כל מתנדב צריך מערכת שבראשה מנהל בית הספר ואיתו היועצת, רכזת המתנדבים, המורות והמורים, וכמובן התלמידים שמעריכים ואוהבים, ומאמצים אל ליבם את מתנדבי "ידיד לחינוך". סוד ההצלחה של בית הספר בפעילותו עם המתנדבים הוא שרשרת של בעלי תפקידים המעורבים בפרויקט. הם פועלים זה לצד זה למען המטרה המשותפת ממנה נהנים התלמידים, המתנדבים, והמורים כאחד.

הכל התחיל בעזרא, הרכז היישובי שלנו, שמינה את יונה רוזנברג כרכזת המתנדבים בביה"ס. וכך, יועצת בית הספר, מיכל, נעזרת ביונה, ליצירת קשר ראשוני עם המתנדבים ושומעת מהם את בקשותיהם וציפיותיהם. השתיים דנות יחד, ומתאימות את המורה ואת הכתה למתנדב.

תוכנית עבודה כזו מבטיחה תוצאות טובות מאוד. יונה, הרכזת, מקילה מאוד על עבודת היועצת בהיותה נציגה של המתנדבים בפני ההנהלה והיועצת. המתנדבים מעלים את בקשותיהם בפניהן ותמיד נענים בחיוב . מיכל ויונה קשובות לצרכיהם ומשלבות ידים כשעולה על הפרק בעיה, על מנת לפתור אותה על הצד הטוב ביותר. התוצאה היא, שהמתנדבים מקבלים אפשרות לעסוק בנושאים שמעניינים אותם ועובדים עם המורים המועדפים עליהם וכך יכולים ליהנות מהיכולת שלהם לתרום. בעקבות עבודת השיבוץ המושקעת, ישנם מתנדבים המבקשים ללוות את המורים והכיתות יותר משנת לימודים אחת ועומדים על כך שלא יוחלפו..

מיכל, יועצת "הוברמן" מציינת שהאווירה המיוחדת בבית הספר מקורה ביונה שמארגנת את המתנדבים בנעימות ורוגע, ומקיימת קשר רציף איתם בקבוצת וואטסאפ שהקימה.

ראוי לציין כי מנהל ביה''ס, רון זיו אמנם חדש בתפקידו, אך מעורב בנושא ונימצא בקשר טוב ורציף עם עזרא שלנו.

כל אלה ועוד מגדירים את בית הספר הוברמן כפנינה בכתר היפה של העמותה.