הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

120 תושבי שוהם, בני הגיל השלישי, השתתפו בכנס חשיפה, שקיימו עמותת "ידיד לחינוך" והמועצה המקומית שוהם

120 מבני הגיל השלישי התקבצו בבוקר יום חמישי בבית התרבות בשוהם לאירוע חשיפה של פעילות "ידיד לחינוך" במקום. האירוע נערך בשיתוף עם מועצת שוהם. המפגש נערך במטרה לחשוף בפני ציבור הגמלאים בעיר את הפעילות של מתנדבי העמותה במערכת החינוך היישובית ולהרחיב את הקבוצה המקומית המונה כיום 34 מתנדבים בכוחות חדשים, כדי שיותר מורים, תלמידים וגמלאים ייהנו מהחיבור החשוב בין גמלאי לתלמיד.

את הבאים למפגש כיבדו גיל ליבנה, ראש מועצת שוהם (בתמונה מימין בהמשך), גלעד רבינוביץ, מחזיק תיק החינוך, אופירה ביטון, מנהלת אגף החינוך, נטע לביא, מנהלת מחלקת הרווחה, אהובה זביב, מנהלת יחידת ההתנדבות, זיוה שביטלובסקי, רכזת "ידיד לחינוך" בשוהם ואיה קרפיבקה – מנהלת מטה אזור המרכז ב"ידיד לחינוך". המפגש כלל פתיחה והסבר על פעילות העמותה ברחבי הארץ, שלוותה בסרטון המציג עשר שנות עשייה וכן הרצאה מרתקת של ההיסטוריון, הסופר והעיתונאי, מגיש תכניות הרדיו ישראלי, ד"ר יצחק נוי.

"אני שמח לראות קהל רב כל כך. חלקכם כבר מתנדבים היום ב"ידיד לחינוך" בשוהם ורובכם בדרך להיות ידידי החינוך בשוהם. אפילו אמא שלי פה", אמר ראש המועצה. 

"מטרת הכנס הזה היא לחשוף עבורכם תחום מרתק. מתוך עדויות ששמעתי ממתנדבי "ידיד לחינוך" בשוהם, הפעילות היא מאד מגוונת ומשמעותית וכל מתנדב מוצא בה את מקומו. כשאתה מקיף את עצמך באנשים צעירים, אתה נשאר צעיר ומשמעותי. אם נספור כמה שעות ניסיון וידע יש פה באולם, נגיע לאלפים. מכול הטוב הזה יכולה מערכת החינוך בשוהם ליהנות ולהיתרם. החינוך היה ויהיה העתיד של מדינת ישראל. יש לכם את היכולת להשפיע. אני יודע שאתם פעילים כל הזמן אבל ב"ידיד לחינוך" ההתנדבות היא משמעותית וייחודית. אני מזמין אתכם להצטרף לעמותה - כן ירבו כמותכם בבתי הספר בשוהם".

גלעד רבינוביץ, סגן ר' המועצה ומחזיק תיק החינוך אמר, ש"בחינוך אנחנו מייצרים את התלמידים שינהיגו את המדינה. ההשפעה הכי גדולה והמעצבת את דרכו של אדם היא הסביבה החינוכית שהוא גדל בה".

אופירה ביטון, מנהלת מחלקת החינוך בשוהם (בתמונה משמאל) הזמינה את המשתתפים "להצטרף למסע, שהוא חוויה, ולהתנדב לעשייה משמעותית בבתי הספר. תבואו, תחלמו ותגשימו. אנחנו כל העת מקדמים במערכת החינוך את ערך התרומה לקהילה. יש לנו נוער מתנדב, שפונה למסלול של מכינות קדם צבאיות ושנת שירות. אם נפתח את תכניות העבודה של המועצה, נראה שערך התרומה וההתנדבות נמצא במיקוד מרכזי בהן. התנדבות ותרומה לקהילה מייצרים חברה שיש לה חוסן. אתם מבחינתנו מחזקים את מה שהתלמידים מקבלים בבית ומשמשים דוגמה לאזרחות פעילה וטובה בגיל המבוגר".

זיוה שביטלובסקי (בתמונה למטה), רכזת ידיד לחינוך בשוהם אמרה: "נכון, זו פרסומת ל"ידיד לחינוך", אבל בדיוק זה מה שהמפגש הזה התכוון לעשות. אנו מזמינים כל אחד ואחת מכם, להצטרף אלינו ולהיות ידידים לחינוך. מתנדב ב"ידיד לחינוך" זוכה להתנדב בבית ספר, אך זוכה למעטפת שלמה של פעילויות העשרה שהארגון מעמיד למתנדבים. זו הזדמנות להשתייך לקבוצת אנשים איכותית ולמסגרת התנדבותית קבועה ומוסדרת".

לאה דיאמנט, מנהלת בית הספר צוקים סיפרה שתלמידיה מחכים למתנדבים מידי יום. "מאירה, אשת הקשר שלנו עם מתנדבי "ידיד לחינוך" היא האמא שלהם בבית הספר. זו הפכה להיות משפחה אחת גדולה. אנחנו מעריכים ומברכים על המתנדבים הנפלאים שלנו ודואגים לטפח את הקשר עמם לאורך כל השנה".