הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מתנדבי רחובות מסכמים שנה

ונפרדים מהרכזת ומייסדת הקבוצה, אתי גולד

כתבה: דליה אבלס

אוגוסט 2015

עמותת "ידיד לחינוך" ברחובות ציינה את סיום שנת הלימודים תשע"ה באתר הפרדסנות על שם זלמן מינקוב. האתר נבחר לשמש אכסניה למפגש זה בשל היותו אחד מסמליה של העיר רחובות - "הפרדסים", וגם בגלל היותו מקום המקנה ידע רב להכרת עברנו ולמען עתידנו.

התכנסנו לסכם שנה פוריה של פעילות מבורכת ומגוונת בבתי הספר בהן פועלת העמותה.

בכנס נפרדו המתנדבים מאתי גולד שהקימה עמותה מבורכת ופעילה בסניף העיר רחובות,

וברכו את מירי רגירר עם כניסתה לתפקיד רכזת רחובות החדשה.

במצגת שהעלתה אתי, ניתנה סקירה כללית על העמותה ברמה הארצית ועל הפעילות ברחובות בפרט.

הוצגה הפעילות המבורכת בבית הספר הטכנולוגי "זיו עמל" - בית ספר על אזורי המעניק בגרויות טכנולוגיות לאוכלוסית תלמידים מיוחדת. העבודה עם התלמידים שם היא יחודית פרטנית תוך חיפוש חוזקות אצל התלמיד. בבית הספר מתנדב עמרם פרס בתחום המתמטיקה והוא יצר קשר טוב עם התלמידים אותם הוא מדריך. מנהלת בית הספר, אשת הקשר ורכזת המתמטיקה סיפרו לנו על היחודיות של בית הספר ועל העבודה הנפלאה של עמרם. "אתם אנשים מאוד מיוחדים", הן אמרו.

 סופר גם על פעילות בית הספר "בן גוריון" ביום המעשים הטובים. ילדי מנהיגות "איכפת לי" ומורי בית הספר הובילו תהליך של הוקרה ותודה למתנדבים, שכללה פעילות יצירתית משותפת, חלוקת שי וטקס מרשים. מנהלת בית הספר ברכה את מתנדבי ידיד לחינוך והביעה את תודתה על הפעילות המבורכת של מתנדבות בית הספר: שוש יברבוים, דליה אבלס ורבקה קונפי.

בבית ספר שז"ר נפרדו בטקס הוקרה מרשים ממתנדבי בית הספר לסיום השנה. חולקו תעודות הוקרה ומקהלת בית הספר שרה למתנדביה את השיר "מתנות קטנות".

 

בבית ספר שפרינצק ערכו גם כן טקס הוקרה למתנדבות בנושא שיח ספרותי בשפה העברית ואנגלית, והודו להן על שנת הפעילות המבורכת

מנהלות כל בתי הספר חזרו ואמרו בכל הפגישות איתן: "ידיד לחינוך זה משהו אחר. על איכות המתנדבים, תרומתם הרבה והמחוייבות שלהם, אנו מוקירים תודה".

בסיום המפגש נפרדה אתי, הרכזת הפורשת ומקימת הקבוצה ברחובות, בנימה אישית:

"לפגוש, להכיר, לאהוב ולהיפרד, זהו הסיפור הדואב של רבים מאיתנו, של כל לב ולב. אני שמחה על כך שפגשתי אנשים טובים כמוכם, שהכרתי מקרוב את העשייה שלכם. אהבתי כל רגע בתפקיד. גם שלעיתים היו רגעים עצובים ורגעים של מעט תיסכול, תמיד הרגעים המרגשים והמפגשים עמכם ועם העשייה שלכם נתנו לי כוח להמשיך".

תעודות הוקרה חולקו למתנדבות הותיקות: עדה אימרגליק וצילה כנעני.

בסיום הארוע, יצאה הקבוצה בליווי הדרכה של מנהלת האתר הגב' ורד, לסיור מאלף ומעניין שהסתיים בנסיעה בטרזינה - הרכבת החוצה את הפרדס מקצה לקצה. חוויה והנאה לכל המתנדבים.