הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

תפוח בדבש - מפגש לשנה החדשה

עמותת ידיד לחינוך החלה לפעול במודיעין בחודש מרץ 2013, (באמצע שנת הלימודים הקודמת) וכבר היום יש 35 מתנדבים התורמים מזמנם כל אחד בבית ספר שהוקצה לו ארבע שעות בשבוע.

תפוח בדבש-  המפגש הראשון לשנה החדשה של מתנדבי "ידיד לחינוך" במודיעין.

התכנסנו למפגש חגיגי בהתרגשות ובשמחה לחזור ולפגוש את החברים לאחר החופשה. אווירת חג באוויר ,ריח העוגות התערבב בריח הדבש והיין, הרמנו כוסית לחיים ובירכנו לשנה חדשה מלאה אתגרים . אנחנו "גדלנו"  וכבר הגענו לקבוצה של 35 חברים מתנדבים כולם ממודיעין , ארבעה מתוכם חדשים והיום זו הפעם הראשונה שהכרנו אותם. את שמעון כהן,  ליליאן , מוטי גולדברג,  וגליה גל.    לילאן חדשה בידיד לחינוך, חדשה גם במודיעין,  חודשיים תושבת העיר והיום גם יום הולדתה שמחה כפולה ומכופלת - ברכנו פעמיים !

במפגש החגיגי – התכבדנו בברכתו של מויש, הלא הוא משה לוי מחזיק תיק החינוך בעיריית מודיעין –אשר הגיע לברך מטעם העירייה הרואה בהצלחת הפרויקט חשיבות ותרומה משמעותית לעיר, הוא בא לאחל לנו הצלחה בפעילות שלנו לשנה החדשה.

עמותת ידיד לחינוך החלה לפעול במודיעין בחודש מרץ 2013, (באמצע שנת הלימודים הקודמת) וכבר היום יש 35 מתנדבים התורמים מזמנם כל אחד בבית ספר שהוקצה לו ארבע שעות בשבוע. יש לציין שהגמלאים במודיעין רובם בעלי תארים אנשים איכותיים שיכולים  לתרום רבות לילדים.

רעיה יעקב, המרכזת של ידיד לחינוך במודיעין, עובדת ללא לאות לחבר את הגמלאים המעונינים לתרום מזמנם אל בתי הספר המעוניינים לקבל תוספת סיוע איכותי.

יש שמחה בחזרה לפעילות, לרבים החופשה הגדולה היתה "קשה", חופשה בעל כורחם – החיבור עם הילדים הוא טוב מאד ובחופשה הקשר הזה חסר. מרים מספרת שהילדים פגשו אותה בקניון ושאלו מתי היא תבוא שוב.  חוה שלימדה מתימטיקה נשאלה שאלה דומה האם היא תמשיך ותעלה איתם לכיתה הבאה , יש ציפייה של הילדים שימשיכו איתם גם השנה. והגימלאים נהנים מהתחושה שרוצים אותם, צריכים אותם ,והם יכולים לעזור. בכלכלה קוראים לזה  WIN  WIN – כולם משקיעים כולם נהנים.

בהמשך רעיה הביאה מצגת והיה דיון , כל אחד הביע דעתו על משמעות המצגת,  ולסיום היתה הפעלה בשיטת "משחקים של פעם " שוחחנו על הגורמים המביאים להצלחה בעבודה.
נפרדנו בהרגשה נהדרת שמתחילה שנה חדשה – בציפייה למפגש בשבוע הבא.

רשמה:  שרה זיכרמן. ד' תשרי תשע"ד, 8 בספטמבר 2013