הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

נפתחה תערוכת ציורים למתנדבי 'ידיד לחינוך' באזור השפלה

​הצייר שמעון טילמן מרמלה, ייצג בתערוכה את קבוצת המתנדבים מרמלה עם ציורו "האישה והכובע"

ביום שלישי, נפתחה תערוכת ציורים של מתנדבי 'ידיד לחינוך' באזור השפלה באירוע חגיגי ומרגש. בתערוכה הוצגו ציורים של כל מתנדבי קבוצות הפעילות של ידיד לחינוך באזור השפלה.

תערוכת 'ידידים יוצרים' מקבצת ציורים, פרי ידיהם של מתנדבי 'ידיד לחינוך' מ - 8 ישובים באזור השפלה: יבנה, נס ציונה, בת ים, חולון, לוד, ראשון לציון, רחובות ורמלה. ציורים אלו הוכנו על ידי מתנדבי 'ידיד לחינוך' במסגרת עצמאית או במסגרת חוגי אמנות בהם הם משתתפים. הצייר שמעון טילמן מרמלה, שייצג את קבוצת המתנדבים מרמלה עם ציורו "האישה והכובע".

התערוכה איפשרה הצצה לעולם היצירה ותרבות הפנאי של מתנדבי 'ידיד לחינוך', מעבר לפעילותם המסורה בבתי הספר. חלק מהמתנדבים שציוריהם הוצגו בתערוכה שילבו את אהבתם לאמנות ולציור בפעילותם ההתנדבותית עם התלמידים בבתי הספר וחלקם  מתנדבים בתחומי דעת שונים: מתמטיקה, אוריינות, אנגלית ועוד. תערוכה זו נתנה במה לכישרון, ליצירתיות ולעולם התרבותי של מתנדבי 'ידיד לחינוך'.

הדימויים נלקחו מעולמות שונים, כמו הרפתקאות ומסעות. הם ביטאו מחשבות ומאווים ואף שימשו במה לביטוי חברתי. יתרון הגיל, ניסיון החיים, היכולת להתבונן "בעין שלישית", להסתכל על הקרוב וגם על הרחוק, באו לידי ביטוי בעבודת רבות.

נמרוד אקרמן, מנכ"ל 'ידיד לחינוך', ציין כי ״התערוכה היא הזדמנות מרגשת לנו להוציא אתכם לאור. אתם אוצר והון אנושי עם שפע של כישרונות וניסיון חיים. את זה רואים בציורים היפהפיים ומעוררי ההשראה ואת זה אתם גם מביאים איתכם לבתי הספר".

האמנית טובה פסח העבירה הרצאה מעוררת חשיבה על עבודותיה, והעניקה השראה להמשיך וליצור. תלמידי בית ספר ראשונים מנס ציונה ריגשו בהופעת שירה וריקודים  בהנחיית רותם סגנית מנהלת ומורה למוזיקה. לקינוח צפו הנוכחים בסרטון קצר על פרופ' רות בן ישראל, משפטנית בעלת שם ואישיות יוצאת דופן שעם פרישתה לגמלאות בחרה לפצוח בשתי קריירות אומנותיות: ציור במחשב וריקוד. תודה מיוחדת לאוצרות התערוכה רחל עזרא מיבנה וצילה קוגן מראשון לציון.    התערוכה פתוחה לקהל הרחב עד 29.6.2017 ומוצגת באשכול פיס, רח' אוסקר שינדלר 1, נס ציונה.

פורסם בתאריך16/06/2017  במקומון רמלודנט