הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"תודה על החיוך, תודה על הסבלנות ותודה שאתם מעשירים את חיי התלמידים ביום יום״

במילים אלה פתחה הגב׳ קרן וקנין, מנהלת בית הספר היסודי "רכסים" בבאר שבע את הביקור בפעילות "ידיד לחינוך" בעיר.

חגיגה אנושית חינוכית ומחממת לב הייתה מנת חלקם של כל המשתתפים בסיור בפעילות "ידיד לחינוך" בבאר שבע שנערך בחודש במרץ. בסיור לקחו חלק התלמידים, הצוות החינוכי בבית הספר "רכסים", מתנדבי "ידיד לחינוך" בעיר, נציגי מטה "ידיד לחינוך", נמרוד אקרמן מנכ״ל העמותה ושרון כץ, מנהלת שיווק ופיתוח משאבים. בסיור השתתפו נציג קרן גוטסמן בארץ, פרופ׳ דוד הרמן, ומר בוב גוטסמן, נציג הקרן המשפחתית התורמת לפעילות "ידיד לחינוך" בכל הארץ וגם בבאר שבע. את הסיור כיבדה בנוכחותה הגב׳ דינה דוד מנהלת מחלקת החינוך היסודי בעיריית באר שבע אשר בירכה את מר גוטסמן ואמרה: ״למערכת החינוך בבאר שבע יש כבר שנים חבר טוב ואמיץ, מר גוטסמן, וביחד עם עמותת "ידיד לחינוך" הם מייצרים עבורנו בעיר שילוב מנצח של העשרה חינוכית ערכית ממדרגה ראשונה״.

מנהלת בית הספר, קרן וקנין תיארה: ״יש לנו בעיר שני משאבים פיזיים ואנושיים - הספרייה שנתרמה על ידי קרן גוטסמן והאנשים בתוך הספרייה - מתנדבי "ידיד לחינוך", המפעילים אותה והופכים אותה ל״בית״. בזכות הספרים והפעילות המשותפת הזו, הילדים זוכים להעשיר את עולם הדמיון, נהנים ממגוון רחב של ספרים ומשביחים את העושר הלשוני וידיעותיהם בשפה העברית. מתנדבי "ידיד לחינוך" הם משאב אנושי אדיר, הם מגיעים מידי יום עם חיוך ומעשירים את חיי התלמידים, תודה שאתם משקיעים בילדים ואתם להם כמו סבא/אח בוגר״.

המבקרים זכו ליהנות ממופע ריקוד קצר, ססגוני ותוסס של התלמידים ומהופעת שירה של מקהלת בית הספר, וכן לראות את מתנדבי "ידיד לחינוך" המתנדבים בבית ספר "רכסים" בפעולה בעבודה עם תלמידים בכיתה ומחוץ לכיתה, בעבודה קבוצתית ופרטנית ובעבודה בתוך ספריית בית הספר. המשתתפים בסיור לא יכלו להישאר אדישים אל מול העדויות המרגשות של מתנדבי "ידיד לחינוך" לחשיבות ההתנדבות עבורם: "יש לי בשביל מה לקום בבוקר", "ההתנדבות בבית הספר נותנת לי חדוות חיים", "דרך ההתנדבות אנו מאפשרים לעצמנו להביא את הניסיון שלנו ואת החוזקות שלנו לטובת התלמידים. אנו יכולים לתת מעצמנו את עולמות התוכן שבוערים בעצמותינו וכשעושים משהו באהבה, כולם מרוויחים". הצוות החינוכי רואה את המתנדבים כחלק בלתי נפרד מ"המפה החינוכית" הבית ספרית.

בחלק השני של היום, ביקרו נציגי "ידיד לחינוך" בבית הספר "א סייד" במגזר הבדואי במועצה האזורית אלקסום וזכו לראות מקרוב את פרויקט הקיימות המתנהל בבית הספר, וכן את "פרויקט הסבתות"- יוזמה עצמאית של מנהל בית הספר מר חאפז עבד אלעזיז א סייד, שביקש לחבר בין מסורת וידע של הסבתות ביישוב לבין התלמידים. הרעיון שהגה המנהל הכה שורשים והפך למפגש קבוע אחת לשבוע המשולב בפעילות הבית ספרית.