הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מאת: סמדר לוין

שרקה (שרה) מלאת רוח התנדבות ועשייה, כל כולה מגוייסת למטרה זו.

היא מליאת אנרגיה והתלהבות. אחרי ארבעים וארבע שנות עשייה בפרדס חנה, שרקה נרשמה למועדון הגימלאים בשוהם, שם היא פועלת בועדת התרבות של המועדון. היא מתנדבת "בידיד לחינוך" זו השנה החמישית, ומלמדת בבית הספר היסודי "אבן חן". שרקה מלמדת ילדים עולים ומתגברת תלמידים בשיעורים פרטניים.

מספרת עליה תמר גבאי, רכזת הגימלאים הנפלאה בבית הספר:

"שרקה מלאכי, ממלאכיות "ידיד לחינוך", היא אשה משכמה ומעלה, מורה ואם. מקדמת פניו של כל תלמיד בחיוך ובאהבה, ולעולם לא מוותרת ולא מתייאשת. תורמת לכל אחד ואחת, ובסבלנות אין קץ מצליחה לקדם את כל המצפים לה. מסייעת להם הן בנושאים לימודיים והן בתחום החברתי, מייעצת ועוזרת, מגלה אמפטיה ואכפתיות רבה, ומשפרת לאין ערוך את תחושת המסוגלות של כל ילד וילדה. שרקה עובדת עם מגוון תלמידים: חדשים, וותיקים,עולים ותושבים חוזרים. בינה לבין הילדים נוצרים קשרים הדוקים, אשר באים לידי ביטוי בהפסקות, או כאשר הם מבקשים להמשיך ולעבוד יחד שנה אחר שנה, גם כאשר אין כבר צורך... לשרקה קשר טוב עם צוות ביה"ס. אנו תמיד שמחים לראותה איתנו, להקשיב לעצותיה בנושאים שונים. היא חלק בלתי נפרד ממשפחת "אבן חן". אנו מאד מעריכים ואוהבים את ה"מלאך/י" שנפל בחלקנו! ".                                                                                                                   

קצת עובדות על שרקה :

  • מורה לחינוך מיוחד, אמא לארבעה וסבתא גאה, מתגוררת בשוהם חמש שנים.
  • ניהלה בית ספר לחינוך מיוחד בזיכרון יעקב.
  • פעלה כרכזת חוגים ופעילויות במתנ"ס בפרדס חנה במשך שתים עשרה שנה לילדים ומבוגרים כ- 1000 משתתפים בשנה. ניהלה שנים עשר מחזורי קייטנות של כחמש מאות ילדים.
  • הקימה במתנ"ס, בית ספר למבוגרים שנקרא תהיל"ה: תוכנית השכלה ייחודית ללומד המבוגר. ביה"ס כלל עשרים כיתות ברמות שונות.
  • לימדה תשע שנים באולפן לעולים חדשים מרוסיה ומאתיופיה.
  • התנדבה במשמר האזרחי בפרדס חנה במשך חמש עשרה שנה וזכתה בתחרות אליפות מרחבית לקליעה למטרה ברובה קרבין.
  • מתנדבת במועדון הגימלאים בשוהם בועד המנהל..
  • שרה במקהלת הגימלאים של שוהם. הקימה פרוייקט של "זה'ב בגן", בשנתיים האחרונות להיותה בפרדס חנה (פרויקט "זה'ב    בגן" - כפל משמעות: זהירות בדרכים ו- גיל הזהב) – המתנדבים מגיעים פעם בשבוע לגן ומדריכים את הילדים בנושא זהירות בדרכים. בשאר הזמן עוסקים איתם לפי נטיית לבם : בתאטרון בובות, אפיית עוגיות, גינון ועבודה בחצר וכו'. הפרוייקט פעל בעשרים גנים.

בשוהם היא גייסה מתנדבים הפועלים בפרוייקט הזה בעשרה גנים.

אפשר לומר ששרקה היא הרוח הקיבוצית עצמה: תורמת את עצמה בכישרונה המיוחד : להתגייס ולגייס אחרים לטובת הכלל. המוטו שלה : " כל אחד צריך לתרום לסביבתו בדרכו". תוך כדי הראיון היא מציעה לי לבוא להתנדב...