הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

שוהם: שלוש דוגמאות, שלוש הצלחות

מאת: סמדר לוין

בנר רביעי של חנוכה, נאספו מתנדבי "ידיד לחינוך" בשוהם למפגש חברתי חגיגי בגן החבל.

במפגש צויינו הישגי העמותה בעיר.

העמותה בשוהם מציינת שנה תשיעית לקיומה. בתחילת דרכה היו בה שני מתנדבים, וכיום היא מונה ארבעים ושלושה מתנדבים בני הגיל השלישי ועוד ידם נטויה לגייס חברים חדשים. הגידול בכמות המתנדבים הוא משמעותי ואיכותי. נהנים ממנו בבתי הספר היסודיים, בחטיבה וגם בתיכון. העזרה לתלמידים באה לידי ביטוי גם מבחינה רגשית וגם מבחינת הקידום בלימודים, התוצאות מדברות בעד עצמן.

במפגש צויינו שלוש דוגמאות המשקפות את הצלחתם ופועלם של מתנדבי "ידיד לחינוך" בשוהם:

אחד המתנדבים החדשים עזר לקדם תלמיד, שבשל מצבו הבריאותי לא הצליח להגיע לביה"ס וללמוד. בעזרתו ובתמיכתו של המתנדב, במהלך השנה, התקדם התלמיד והצליח להשיג את הרמה הנדרשת של כיתתו, ואף לחזור לספסל הלימודים. מקרה פרטי זה מהווה הצלחה כבירה לתלמיד ולמתנדב כאחד.

מתנדב נוסף, שהצטרף בשנה שעברה, מהנדס אוירונאוטיקה לשעבר, ביקש להתנדב בתיכון, וביחד עם המורה המקצועי, הוא מקדם קבוצה של תלמידים. המתנדב מעיד על עצמו: "אני לא מורה, והתלמידים מעריכים את העזרה שניתנת להם, מכבדים אותי, לומדים ברצינות והתוצאות ניכרות בציונים. מעבר למה שהתלמידים מרוויחים, גם אני מרוויח. אני רואה את ההתקדמות שלהם והלב שלי מתרחב משמחה. אני ממליץ בחום לאנשים שיכולים לתת ולתרום מזמנם, להגיע למסגרת של "ידיד לחינוך".

מתנדבת ותיקה של העמותה, האחראית על הקמת "הקשר הרב דורי" כבר כמה שנים בשוהם, סיפרה שהחליטה, בנוסף להתנדבותה השבועית הרגילה עם תלמידי ביה"ס, לאמץ נכדה. התנדבותה זו הינה בבחינת: "כל המציל נפש אחת כאילו הציל עולם ומלואו".

גיל ליבנה – ראש המועצה לשעבר, שליווה את צמיחתם ותרומתם של המתנדבים לאורך שנות כהונתו, השתתף באירוע וציין את פעילותם המופלאה של המתנדבים לקידום תלמידי שוהם. הוא הדגיש את  חשיבות הקשר המשמעותי שנוצר בין הגמלאים  לבין הילדים- ניצני דור העתיד של שוהם והמדינה.