הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

רעיונות שירחיבו את אופקינו בימי הסגר והריחוק החברתי

מאת מאשה ליפשיץ

הפעם: האוצר התוכני והוויזואלי המדהים שפִּינְטֶרֶסְט אוצרת בתוכה

סמדר לוין, אחת ממתנדבות צוות תקשורת, העלתה לאתר מספר כתבות בנושא תרגול יצירתי לראשית הקריאה וסיפרה לי באותה הזדמנות על מקור רעיונותיה - פינטרסט. היא הציעה שאכתוב מדריך למתנדבים בנושא פינטרסט. נרתמתי למשימה והכנתי את דף ההסבר הזה. במרשתת ניתן למצוא עוד הסברים על השימוש בפינטרסט. ראו קישור בסוף הכתבה.

מהו פינטרסט?
קטלוג רעיונות ויזואלי עשיר במיוחד, מקור להצעות והשראות לפעילויות עם תלמידים, ועם נכדים בנושאים שונים ומגוונים, שמעניינים אתכם באופן אישי. ניתן ליצור לוחות ויזואליים, בהם נוכל לאגור (לנעוץ - to pin) תמונות, סרטונים ואיורים לשימוש עתידי, פרטי או ציבורי שאפשר לשתף עם מגוון אנשים מתרבויות ברחבי העולם.

הרשמה לפינטרסט וצעדים ראשונים
1. מקלידים בשורת החיפוש בגוגל pinterest
2. בכניסה הראשונה יש להירשם: Sign up (אם כבר רשומים בוחרים ב- (Log in, או שהדפדפן זוכר את הכניסה:

הרשמה
אם עדיין לא רשומים:
3. רושמים שם משתמש מועדף (תמונה 1), אפשר להירשם באמצעות כתובת דואר אלקטרוני, או להיכנס באמצעות חשבון הגוגל/הפייסבוק האישי.
בהמשך מתבקשים לבחור את השפה (אין עברית) ואת המדינה, למלא לפחות 5 תחומי עניין ונכנסים לעולם עשיר בהצעות ובהשראות ולרוב גם בהוראות ביצוע המומחשות בסרטונים.

חיפוש
4. בראש הדף יש שורת חיפוש.
5. לאחר שרושמים את נושא החיפוש, מופיעות קטגוריות התואמות את נושא החיפוש, מתחת לשורת החיפוש. אם למשל חיפשתי קרושה (CROCHET), מתחת לשורת החיפוש אמצא

 

 

ועוד אין ספור קטגוריות.

6. רושמים בשורת החיפוש מה מבקשים. למשל: Painted cats (חתולים מצוירים) ומקבלים דף הצעות. כל לחיצה על תמונה פותחת דף חדש עם התמונה הנבחרת, כשהיא מוגדלת, בראש הדף ומתחתיה המון הצעות חדשות.

7. בבחירה הראשונה מתבקשים לתת שם ללוח השמירה (BOARD). אפשר לרשום בעברית. כל שמירה של תמונה תִּשָמר בלוח השמירה של המשתמש.

8. ניתן ליצור רשימת לוחות לפי נושאים ולבחור באיזה לוח לשמור את התוצר הנבחר. בתחתית הרשימה הנגללת יש אפשרות לבחור ביצירת לוח חדש (create board).

9. אפשרות נוספת:  כאשר מעבירים את העכבר מעל לתמונה מסויימת בגלריית ההצעות, שבהמשך הדף, מופיע כפתור השמירה ואפשרות הבחירה בלוח המתאים.

כמה רעיונות מייצגים מתוך נושאים שונים בפינטרסט:


 לחיצה על העיגול הלבן בפינה הימנית התחתונה של תמונה כלשהי, פותחת רעיונות נוספים תואמים לתמונה.

חלק מהרעיונות מלווים בסרטון הדרכה והמחשה ובחלק - הקישור מוביל להסבר או מתכון.
חלק מההצעות הן ממקורות מסחריים, שפינטרסט משמש עבורם כלי לשיווק וניתן לרכוש פריטים באמצעותם.

סרטון הדרכה: https://youtu.be/OD3p_7CQii0