הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

חנה ורשביאק, רכזת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה, קיבלה את "אות המתנדב המצטיין בעיר"

כתבה: אורה גולן

שמחנו לקחת חלק בערב ההוקרה המרגש והמיוחד, למתנדבי העיר נס-ציונה, בו הצדיעה העיר למתנדביה והעניקה את "אות המתנדב המצטיין" למתנדבים הנבחרים. היתה זו "חגיגת ערכים", בסימן של נתינה, אחווה ומעשים טובים לקהילה בעירנו, אשר בה ההתנדבות הינה דרך חיים.

חנה ורשביאק, רכזת "ידיד לחינוך" בעירנו, נמנתה עם מקבלי האות:

"על פעילותה ההתנדבותית האיכותית והמקצועית למען הקהילה בתחומי איכות הסביבה והחינוך, מוענק בזאת לגב' חנה ורשביאק 'אות המתנדב המצטיין' לשנת תשע"ה בעיר נס-ציונה".

חנה, המרכזת בהתנדבות את הקבוצה משנת 2011, הינה גימלאית משרד החינוך מזה 17 שנה, אשר פרשה ממערכת החינוך לאחר 39 שנות עשייה חינוכית בנס-ציונה, עשייה אשר באה מהלב והנשמה. את ראשית דרכה עשתה חנה כמורה מחנכת בכיתות ז' ו-ח' וכמורה מקצועית לטבע ולמדעים בבית-הספר "ראשונים", במשך עשרים וחמש שנה. בנוסף, הדריכה מורים בלימודי טבע וגיאוגרפיה ולקחה חלק בתוכנית אזורית - "הישוב שלי". במקביל לעבודתה בבית-הספר, ריכזה את המיזם "100 שנה לנס-ציונה", בכל בתי-הספר היסודיים בעיר.

כמו כן, עמדה חנה בראש צוותי מורים בבתי-הספר בעיר והיתה שותפה בכתיבת והוצאה לאור, לראשונה, של חומרי למידה כתובים על נס-ציונה, במסגרת המיזם "הישוב שלי".

עם פתיחת בית-הספר "שקד", בשנת 1985, מונתה חנה למנהלת הראשונה של בית-הספר, תפקיד אותו מילאה במשך 14 שנה, עד לפרישתה.

לדברי חנה, "העידוד היא מילת המפתח בחינוך ולמצויינות. המצויינות משפיעה על כל נימי נפשו של התלמיד ומחדירה בו אמונה בעצמו וביכולותיו כדי לטפס, לעלות, להתעלות ולהגיע עד ראש הפסגה."

ה"אני מאמין" של חנה הוא כי החינוך הינו נתינה ללא תמורה. לכן זוכים לקצור את הפירות רק לאחר שנים רבות".

העשייה לדבריה, אינה של אדם אחד: "ללא שיתוף הפעולה עם הרשות המקומית, עם בתי-הספר ועם המתנדבים העושים את מלאכתם נאמנה, מתוך אהבה, מסירות והתמדה, לא היינו מגיעים עד הלום!"

יעל בן נון - גובר - עו"ס, מנהלת המדור להתנדבות בעיריית נס ציונה, ציינה בדבריה:

"אנו שמחים לבשר לכם על בחירתה של חנה ורשביאק כראוייה לקבלת אות ראש העיר למתנדבים מצטיינים.

חנה, שמרכזת בשנים האחרונות את "ידיד לחינוך" בעיר, נחשבת כאחת מהדמויות המובילות והמוערכות בעיר בתחום ההתנדבות, נבחרה השנה לקבלת אות זה. חנה הצליחה להוביל את הקבוצה הטובה ולהפוך אותה למצויינת, לצד הכפלת מספר המתנדבים והרחבת תחומי פעילותם.

אנו שמחים וגאים מאוד לעבוד לצד אנשים יקרים כמו חנה".

במקומון "כל נס ציונה" ובאתר העירוני, קיבל האירוע סיקור נרחב.