הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

רכזי הישובים, אנשי מטה והועד המנהל מציינים סיום שנת לימודים נוספת בארוע חגיגי

צילומים ווידאו: דליה זליקה

מפגש חגיגי של סיום שנה על פי המקובל ב"ידיד לחינוך" התקיים בתחילת חודש יולי ב- מקווה ישראל. במפגש השתתפו רכזי הישובים, אנשי המטה - עובדים ומתנדבים ונציגי הועד המנהל של העמותה.

אין זו הפעם הראשונה ש"ידיד לחינוך" מקיימת מפגשים לפעיליה ומתנדביה באתרי מורשת מסוגים שונים (הארוח היה של המועצה לשימור אתרי מורשת), שיש בהם פאן לימודי וחינוכי כיאה לעמותה העוסקת בחינוך.

הפעם קבלו המשתתפים סקירה קצרה על תולדות מקווה ישראל.

סיור קצר במקום המפגש ההיסטורי בין הרצל לקיסר הגרמני וילהלם השני, הליכה בשדרת הדקלים שהיוותה כניסה למקווה ישראל וחוויה בצל הפיקוס הבנגלי הענק שבמקום, קרבו את ההיסטוריה של המקום. הפיקוס הבנגלי על צילו הרחב היה הזדמנות מצויינת לשירה משותפת בלווי האקורדיון של שוש אגסי, רכזת "ידיד לחינוך" ביבנה (גם הוא קצת כלי של פעם).

ההרצאה המרכזית הפעם הייתה זו של ד"ר אבי ציפרוני בנושא "דרכים לפיתוח מסוגלות עצמית" – נושא שכל מי שמעורב בחינוך צריך לתת עליו את הדעת.

בדבריו דיבר ציפרוני על מנהיגות מעצבת. חלק מהאינטליגנציה הרגשית שלך הוא אמונתך בכוחותיך וביכולותיך. זה משהו שמתפתח בך כל החיים. בין השאר דובר על כך שככל שאנו חווים יותר הצלחות, כך גוברת תחושת המסוגלות שלנו. חשובים גם המודלים שאנו מאמצים והחיזוקים שאנחנו מקבלים באינטרקציה הבינאישית שלנו.

ציפרוני דיבר גם על משברים שיש בכוחנו להפכם להצלחות, ועל למידה מהצלחות ולא רק מכישלונות.

כראוי למפגש סיום, הושמעו דברי תודה מרגשים לצוות עובדי העמותה, המשקיעים מזמנם וממרצם בעמותה.