הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

קום והתהלך בארץ

"קום והתהלך בארץ" - רשמים מ"הטיול השנתי" שלנו בנס-ציונה

כמיטב המסורת ב"משפחת 'ידיד לחינוך'" בנס-ציונה, מצויידים בשירוני "ארץ אהבתי" ובמצב רוח מרומם, יצאנו להתהלך ב"ארצנו הקטנטונת, ארצנו היפה".

"דרום אדום", טיול לצפון הנגב, נבחר הפעם כיעד הטיול. שמים כחולים ובהירים החליפו את מזג האויר הגשום והסגרירי אשר ליווה את יציאתנו מנס-ציונה.

טיולנו בטבע כלל "טעימות" מצפון הנגב, החל בשמורת פורה, דרך נחל שקמה - דרך הזרועה מרחבים ירוקים מאופק לאופק.  ב"צילה" של הבאר העברית הראשונה בנגב, בקיבוץ רוחמה, שמענו דברים מרגשים, בנימה אישית, מפי רות, בת המקום, האחראית על שימור האתר ההיסטורי וביקרנו במוזיאון ראשונים במקום. סרטון קצר אודות המתיישבים הראשונים הפיח רוח חיים בהיסטוריה; הדרמנו ליער בארי, לסיור במפעלי המים במקום ומכאן "צללנו" לגולת הכותרת של הטיול, אשר כשמו כן הוא: "טיול 'דרום אדום'". ביער שוקדה נפרשו לנגד עינינו מרבדים אדומים, נרחבים של פרחי הכלנית: "כלניות אדמדמות חינניות", כמתואר בשירו של נתן אלתרמן.

היטיבה לתאר את החווייה והאוירה, המתנדבת חוה וינברג: "זה היה יום נפלא... ככל שהדרמנו יצאה השמש ממחבואה, ליטפה בקרניה החמימות, באה באהבה. זה היה יום שטוף אור, הטבע הדרומי במיטבו - שדות ירוקים, כלניות אדומות, חרדלים צהובים. הלב מתרחב לנוכח כל הגוונים. האווירה בקבוצה טובה. טלילה, מדריכת הטיול, מספרת ואנחנו בהקשבה...זה היה יום קסום שלא במהרה ישכח.

"אין ספק בכך כי כל השותפים לטיול תרמו להצלחתו", סיכמה חנה ורשביאק, רכזת הקבוצה בעירנו את היום הנפלא והודתה ל"שותפי העשייה": למבי , לחנה, לאורה, לטלילה - מדריכת הטיולים, נציגת קק"ל, אשר הפליאה בבקיאותה ברזי הארץ, לאבי - הנהג הרגוע אשר החזיר אותנו הביתה בביטחה, לאוהד - המלווה אשר דאג לשלומנו וכמובן לכל המתנדבים - "אנשים טובים באמצע הדרך...אנשים טובים יודעים את הדרך ואיתם אפשר לצעוד" (נעמי שמר).

שבנו לבתינו לעת ערב, כשפנינו מועדות  להמשך העשייה ההתנדבותית המתגמלת של כל אחת ואחד מאתנו.

ועל זאת נאמר: "אושר אינו יכול לבוא מבחוץ, הוא חייב לבוא מבפנים.  לא מה שרואים או נוגעים ולא מה שאחרים עושים למעננו גורם לנו אושר, אלא מה שאנחנו חושבים, מרגישים ועושים, קודם כל למען הזולת ורק אחר כך למען עצמנו". (הלן קלר)

כתבה וצילמה: אורה גולן, מתנדבת ורכזת פרסום "ידיד לחינוך" בנס-ציונה, פברואר 2014