הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

קבוצת "בית הלורדים" (הרכזים הפורשים) מבקרת בקיבוץ הזורע

וגם היכרות עם פעלו של וילפריד ישראל שהציל יהודים בשואה

מאת: יונה סלע

ביום שטוף שמש אביבית ביקרנו בקיבוץ הזורע, אליו הוזמנו, קבוצת הרכזים הפורשים מתפקידם על ידי חברתנו, מרים, חברת הקיבוץ.
מרים סיפרה לנו אודות ההיסטוריה של הקיבוץ מאז הקמתו ועד היום, ואז צפינו בסרט אודות ווילפריד ישראל, יהודי הונגרי שהציל כ- עשרת אלפים ילדים יהודים מציפורני הנאצים בתקופת השואה. האזנו לסיקור מרתק על פעילותו זו מפי טליה, חברת הקיבוץ, שהיא גם מאוצרות התערוכות המתחלפות בקבוץ, ואחר כך ביקרנו במוזיאון שהוקם על שמו, מוזיאון וילפריד ישראל ושאת אוסף אוצרותיו תרם וילפריד לקיבוץ הזורע.

וילפריד היה אידיאליסט ואיש רב פעלים בתחומים הומניטריים ובעל מחויבות עמוקה להגשמה יומיומית של רעיונותיו. מסוף שנות העשרים היה בקשר עם מנהיגים ואישים יהודיים ופעל למען הגברת התודעה הציונית באירופה ותמיכה בתנועה הסוציאליסטית החדשה בארץ ישראל. הוא קיים גם קשרי ידידות אמיצים עם מייסדי קיבוץ הזורע, ליווה את הקיבוץ מאז הקמתו ואף קיווה להקים בו בית עם תום מלחמת העולם השנייה. במוזיאון יש גם תערוכה מיוחדת של שלושה אמנים בעלי סגנונות שונים.
לאחר ארוחת הצהריים טיילנו בשבילי הקיבוץ בהובלתה של מרים חברתנו ונהנינו מהפריחה, מהירק שמסביב ומהמים הזורמים של נחל שפט אליו הגענו.
היה זה יום מלא חוויות ומרגש, לא רק בשל הפעילות שעברנו, אלא גם בשל המפגש הקבוצתי\חברתי, לו אנו מצפים מאז פרישתנו מתפקידנו, וזאת תודות להוגת הרעיון דינה שלנו.
תודה למרים על אירוח נפלא ותודה לעמותת "ידיד לחינוך" שזוכרת אותנו, בניצוחו של נמרוד המנכ"ל.

להתראות במפגש הבא!
דינה יונה ועדה.