הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

פעילות עמותת "ידיד לחינוך" במבצע "צוק איתן" וסיפורו של מיכאל המתנדב

במהלך מבצע צוק איתן התגייסה עמותת "ידיד לחינוך" למען תושבי הדרום. מתנדבי "ידיד לחינוך" מרחבי הארץ הגיעו לשמח את ילדי הדרום במקלטים, לסייע לאמהות בבתים ולקיים הפעלות בבתי חולים. מצורף סיפורו האישי של מיכאל ראשוני, מתנדב בקבוצת "ידיד לחינוך" בראשל"צ, שהופיע בפני יותר ממאה אנשים במהלך "צוק איתן" וממשיך לעשות זאת גם כעת בישובי עוטף עזה.

מאת: מיכאל ראשוני, רמלה

במהלך המחצית השניה של יולי שוחחתי טלפונית עם נמרוד אקרמן, מנכ"ל העמותה בנוגע לאפשרות להופיע בפני תושבי הדרום. אמרתי שאשמח לעשות זאת והצעתי שאופיע בקטעי הומור מוסיקליים (עם מפוחית קסמים מיניאטורית), המתבססים בעיקר  על השפה והתרבות האנגלית ו"מתפשטים" לכשש שבע שפות נוספות, כולל יפנית. כל זאת, בליווי תלבושות וציוד נילווה.

כבר באותו ערב קיבלתי את תוכנית הפעולה שלי ליום שלמחרת: הופעה והפעלה של ילדים בשלושה מקלטים בעיר באר שבע: בשיכון ט' ובשיכון ד'. ואכן, כך היה, וכך גם היה למחרת, יום חמישי. הופעתי בשלושה מקלטים בשכונת רמות ובשיכון ו'.

כפי שציינתי, אני מעריך שנכחו ב"הופעותי" כמאה ועשרים איש, בעיקר ילדים. בין המבוגרים נכללו מדריכים בוגרים וצעירים, הורים, שכנים ומכרים של דיירי הבתים במקומות ההפעלה.

אין מילים היכולות לתאר את הפידבקים, שקיבלתי, בראש ובראשונה מהילדים, ולא פחות מכך גם מהמבוגרים שנכחו בהופעותי. למזלי, אני שזוף מאד. זה סייע לי בהסוואת ההסמקות שלי. גם אם הייתי משמח בכל יום הופעה ילד אחד בלבד – דייני.

בבית הספר בו אני מלמד אנגלית (בראשל"צ) כבר הזדמן לי לשיר, לנגן ולהציג בפני ילד אחד בלבד, אבל כשמדובר בזכות העילאית של העלאת המורל של למעלה ממאה בני אדם - העונג והסיפוק שלי אינם פחותים משלהם.