הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

צוות התקשורת של "ידיד לחינוך" בפעולה

מאת: נחום נוימן

רבים מכם חברינו, מתנדבי ידיד לחינוך קוראים מעת לעת את הכתבות והדיווחים המתפרסמים באתר של העמותה, כתבות המתארות את הפעילות והאירועים בערים השונות.

הפעם, לקראת חג האביב וההתחדשות מצאנו לנכון להציג בפניכם את את צוות התקשורת והפעילות המתקיימת מאחורי הכתבות, התמונות והסרטים.

הצוות, בהובלתה המסורה והמקצועית של ריקה שפרינצק, מונה שישה עשר מתנדבות ומתנדבים, האמונים על הכתיבה, הצילום והווידאו. החברים מיצגים את אזורי הפעילות של העמותה.

מטרת הצוות ופעילותו – לשקף בכתיבה ובצילום את הפעילות הענפה של העמותה, כולל אירועים, סיפורי מתנדבים, פעילויות מיוחדות ויוזמות מעניינות של מתנדבים, תוך כוונה שהחומרים הכתובים והמצולמים יגיעו לכמה שיותר מחברי העמותה, כמו גם ציבורים נוספים שנושאי החינוך וההתנדבות קרובים לליבם.

היכן מתפרסמות הכתבות? עיקר הכתבות, התמונות והסרטונים מתפרסמים באתר של ידיד לחינוך המפולח בין השאר גם לפי אזורים וישובים. מדי חודש עולות בממוצע כשמונה כתבות חדשות. תקצירים וידיעות נגזרים לעיתים גם לאתר הפייסבוק של העמותה. יש כתבות ודיווחים המוצאים את דרכם למקומונים השונים ומביאים את פעולות העמותה לידיעת ציבורים נוספים.

כיצד נוצרים החומרים ? הכתבות והדיווחים נכתבים ברובם על ידי חברי צוות התקשורת. לעיתים נכתבות כתבות על ידי מתנדבים שאינם חברי הצוות או על ידי הרכזים עצמם, בהן מתוארים מקרים מעניינים  אותם הם חוו. צילומי הסטילס והווידאו נעשים ברובם על ידי שניים מחברי הצוות המתמחים בכך, עמנואל רונן ואריה עינבר. קיימות גם תמונות המצולמות על ידי הכתבים ורכזי הישובים.

הכתבות עוברות לידיה של ריקה, שבמידת הצורך עורכת אותן. התוצר הסופי כולל תמונות וסרטונים מועבר לאחראית התפעול של האתר, מאשה, המעלה את החומרים לאתר.

הצוות מתכנס כשלוש פעמים בשנה בביתה של ריקה. מטרת המפגשים לגבש את חברי הצוות ובמקביל לשפר את הרמה המקצועית בדרך של ניתוח כתבות שהתפרסמו, העברת משובים, לימוד טכניקות מיקוד וראיון, ניתוח סוגיות מהעיתונות ועוד.

הצוות עורך סימולציות של ראיונות בסגנונות שונים, שמנותחות בהמשך על ידי החברים, ולומד מסרטים דוקומנטריים בהם נותנים עיתונאים ותיקים ומנוסים עצות לחדשים בתחום ועוד.

הצוות משתדל שהכתבות תהינה צבעוניות ומעניינות כך שגם קוראים שאינם חברי העמותה יתעניינו. מחפשים סוגיות שהקורא יוכל ללמוד מהן.

בנוסף להתייחסות לפעילות של המתנדבים, מנסים להביא גם את הפן של התלמידים, המורים והמנהלים. משתדלים להימנע מכתבות בעלות מתקתקות יתר.

כדי לשפר את העניין שיש לקורא, משתדלים לצרף תמונות סטילס כמו גם סרטונים תיעודיים.

הכנת סרטונים מחייבת זמן רב וידע. כדוגמה, הועלה לאחרונה לאתר סרטון שצולם בבית הספר הדו לשוני יהודי ערבי בבאר שבע, שבו פועלים חמישה מתנדבים (ניתן לצפות בו באתר בקטיגורית באר שבע). הסרט שצולם במשך למעלה משעה קוצר לאחר עריכה לחמש עשרה דקות.

לאחר מספר שנות פעילות, הצוות מגובש והחברים מרגישים נוח לחלוק דיעות וגם להעביר ביקורת בונה.

בקרב חברי הצוות ישנם גם הכותבים שירה ופרוזה. במפגש האחרון קראו רעיה סול וחנה הובר ממבחר שירים שכתבו ויפה חכמון קראה חלק מסיפור פרי עטה.

בנוסף לקולטורה ריקה אינה שוכחת גם את הצד הקולינרי ומפנקת אותנו בפשטידות מעשה ידיה.

ולסיום אנו מזמינים את כל אחד מחברי ידיד לחינוך המעוניין לפרסם כתבה וצילומים בנושא שחווה במסגרת התנדבותו לפנות לרכזת הצוות ריקה שפריצק. טל. 0505643428

אנו מאחלים לכל מתנדבי ידיד לחינוך חג פסח שמח!