הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מתנדבי "ידיד לחינוך" בנס-ציונה השתתפו במפגש "פרלמנט הילדים" בבית-הספר "ראשונים"

ועדת תקשורת וקשרי קהילה , אחת משלוש הועדות המרכיבות את "פרלמנט הילדים" בנס-ציונה, התכנסה אמש לדיון בנושא "ההתנדבות מהי?"                  

 "פרלמנט הילדים", אשר כשמו כן הוא - גוף המייצג את ילדי העיר, הוקם לאחרונה וחבריו מייצגים את תלמידי בתי-הספר היסודיים בעירנו: "'פרלמנט הילדים' של העיר נס-ציונה הינו המקום שבו ילדי העיר יכולים להשמיע את קולם ולפעול למען ילדים אחרים ומטעמם ברשות ובבית -הספר... תפקידו של 'פרלמנט הילדים'  ליזום ולקדם נושאים המעניינים ילדים  וחשובים להם... " (מדברי ד"ר ענת ליבוביץ, מנהלת אגף החינוך).

כ-25 תלמידים, נציגי בתי-הספר "ארגמן", "ניצנים" ו"ראשונים", תלמידי כיתות ד'-ו', התכנסו בשעת אחר-הצהריים מוקדמת בספריית בית-הספר "ראשונים" להשתתף ברב-שיח: "מהותה של ההתנדבות". ליאת כהן, נציגת חברת "אתוס", החברה המלווה את פעילות הפרלמנט, הנחתה את המפגש במקצועיות ראוייה להערכה.

"התנדבות היא מעשה שנעשה מרצונו החופשי של האדם, ללא תמורה חומרית או אחרת והמונע על ידי רעיון או מטרה מסוימת", פתחה בדברים יעל בן-נון גובר, מנהלת מדור ההתנדבות בעיריית נס-ציונה, אשר הוזמנה כאורחת למפגש. בעזרת מצגת בהירה וסרטון נילווה, הציגה יעל בפני התלמידים את פעילות מדור ההתנדבות, תיארה את ארגוני המתנדבים השונים הפעילים בעירנו וניהלה רב-שיח, בגובה העיניים ובתשומת לב רגישה עם התלמידים. חברי הפרלמנט הצעירים השתתפו בשיח בעירנות קולחת והביאו דוגמאות מחיי היום-יום של מעשי התנדבות.

לשם המחשת נושא ההתנדבות, הוזמנו להתארח במפגש הפרלמנט, לבקשת יעל, חיים שחק - מתנדב מטעם עמותת "ידיד לחינוך" בעירנו ואנוכי, לספר לתלמידים על חוויית ההתנדבות עבורנו - מה אנו תורמים לילדים ובמה אנו מואשרים מהם. ישבנו במעגל יחד עם חברי הפרלמנט. חיים שחק, המתנדב ב"ראשונים" מזה חמש שנים, סיפר בלב רחב ואוהב על האושר שבהתנדבות, על הסיוע לילדים ועל הקמת תזמורת המונה 14 תלמידים המנגנים על מפוחיות פה. "אני מאושר בבית-הספר..." אנוכי, כמתנדבת בבית-הספר "סביונים" מזה שלוש שנים, סיפרתי לתלמידים, מכל הלב והנשמה, על הסיוע לתלמידי הגיל הרך, על ה"קריאה בהנאה" והדגמתי בפניהם את השילוב המרגש של השירה בקריאה.

בחלקו השני של המפגש,  השתתפו חברי הפרלמנט בפעילות קבוצתית בנושא בהנחיית ליאת.

וכפי שאמרו תלמידי בית-הספר "סביונים", בטקס "יום המשפחה",  אשר נערך לא מכבר: "הנתינה אינה חובה, היא זכות!"

מי יתן ונזכה תמיד לתת - באהבה ומכל הלב, אמן!

 

השתתפה וכתבה בהנאה: אורה גולן, מתנדבת ורכזת פרסום מטעם "ידיד לחינוך" בנס-ציונה