הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

פפריקה - מאת: רחלי פוקס משקובסקי

"ביום ששי, ה - 20.3 היית על יד חולה קורונה מאומת. "היכנסי מייד לבידוד, ודווחי לאתר משרד הבריאות". זו לשון המסרון, שריצד מול עיני המבוהלות במוצ"ש האחרון. איך זה קרה? שאלתי את עצמי, מנסה להשתלט על תחושת הפאניקה הגואה בי. זה או עובד המכולת, שהביא לנו משלוח, הניח אותו על יד הדלת, וכשיצאתי להכניס את המצרכים, חזר כדי להסביר לי משהו... או אולי האישה, שבאה מידי פעם לבקש כסף ואוכל, ואני בפזיזותי פתחתי לה את הדלת.

"אולי יש לך גם קפה שחור? "שאלה. הוצאתי ממגירת המצרכים שקית אדומה, והושטתי לה. "אין לך קפה רגיל? "שאלה בנחת. "זה מה שיש לי". "כתוב פה פפריקה! "אמרה ופרצה בצחוק, והושיטה את השקית בחזרה. היססתי אם לקחת מיידה את השקית (זהירות מתבקשת), אולם בשבריר של שניה נזכרתי שזו הפפריקה הנהדרת ההונגרית אמיתית, שקניתי לי בנמל ת"א בפסטיבל הונגריה, אי שם בעידן אחר. הרי לא אשאיר לה את הפפריקה ההונגרית שלי! ולקחתי מיידה. החזרתי את השקית למגירת המצרכים.

עברתי לחדר אחר, הפרדנו כל מה שאפשר, ומלאת רגשות אשמה נרדמתי לשינה קצרה. בשש בבוקר קמתי נחושה להחזיר מלחמה. "אל תפתח את מגירת המצרכים הגדולה", אמרתי לאפרים, שעסק בהתעמלות בוקר, והיה רגוע לגמרי. "אולי יש קורונות על הפפריקה". סיפרתי הכל. "אנחנו נשאיר אותן במגירה שלושה ימים עד שימותו "(רק למחרת שמעתי באחת מתוכניות הרדיו שהווירוסים אינם נחשבים לבעלי חיים, אז פחות סביר שימותו, אבל בכל מקרה דינן נגזר...). אפרים הסכים אתי.

"זה לא היה ביום ששי! היא הייתה גם אצלינו", פסקה שכנתי. "אני לא ראיתי אותה, אבל הבנות שלי נתנו לה טונה "(טוב, רואה שגם אחרים נוהגים בפזיזות, אבל אלה בחורות צעירות, ואני צריכה להיות יותר אחראית!). "זה היה ביום חמישי". טלפון זריז למכולת הבהיר שגם המשלוח היה ביום חמישי. אבן נגולה. מאז שבוטלו כל הפעילויות שלי, אני לא מבחינה בין הימים.

סוף סוף ענו לי במשרד הבריאות. "זה לא יכול להיות! "טענתי, "פשוט לא פגשתי אף אחד ב - 20.3 זו טעות! "המוקדנית האדיבה בדקה את הפרטים. "זה לא טעות. השב"כ - הם יודעים. תישארי בבידוד."

ובכן, אני בבידוד. קצת טיפשי, אבל ככל שהגבלות התנועה מתרבות, כך מרגישה את עצמי פחות מקופחת יחסית לשאר.