הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

על יפה בירותי, הרכזת שסיימה תפקידה ביהוד

מאת: פנינה עינב

זה קרה לפני כשמונה שנים, כשדינה בנקלר ונמרוד אקרמן מהנהלת ״ידיד לחינוך״ הגיעו לאגף החינוך בעירית יהוד וניסו לדבר על ליבה של מנהלת האגף, לתת דריסת רגל לעמותה בבתי הספר של יהוד. להפתעתם, לא הייתה התלהבות רבה מההצעה, אך הם לא התייאשו והחלו לחפש רכז או רכזת לארגן את העמותה בעיר. חברה ששמעה על מצוקתם, העלתה את שמה של יפה, תושבת יהוד, והיא הוזמנה לשיחה לביתה של דינה, ומאז הכל היסטוריה.

יפה לקחה על עצמה את התפקיד בתנופה ובמרץ, וחיפשה מתנדבים בין חבריה ומכריה ואפילו בתור לסופר, לבנק או לדואר. בשכנוע והסברה מול חוה, מנהלת אגף החינוך בעירייה, הובהרו העניינים וניתן אור ירוק לפעולה.

״האחריות והחשיבה על התפקיד ליוו אותי כל הזמן״, מספרת יפה, כשהיא מתארת את דרכי פעולתה. ״מה אומר? אם יש לך את זה – אז זהו.״

בתקופת עבודתה של יפה, נעשתה עבודה חשובה בנושא ספריות בתי הספר שביהוד בשיתוף עם משרד החינוך. הוחל באיסוף ספרים, מיונם וקטלוגם. יפה מינתה את רינה ארמן להוביל את נושא הספריות בארבעת בתי הספר שבישוב. המינוי היה הצלחה גדולה.

יפה ארגנה הרצאות וסדנאות בתחומים שונים מטעם העמותה. בנוסף, נערכו גם טיולים וסיורים לימודיים. כדי להגדיל את קבוצת המתנדבים, נוצר חיבור בין מתנדבי קריית אונו ויהוד, ומאוחר יותר גם מתנדבי שוהם, וזאת לאחר שהרכזות מצאו לשון משותפאישורת ביניהן.

ההערכה לתרומת המתנדבים הלכה וגברה. ההבנה בצורך של בתי הספר בתוספת כוח האדם שבא ממקום של רצון טוב, סבלנות ויכולות דידקטיות – הביא לביקוש למתנדבים נוספים.  ״בבתי הספר ישנה שביעות רצון מפעילות המתנדבים״, מסכמת יפה. ״והם טורחים לכנס מפגשי תודה גם בתחילת שנה וגם בסופה״.

בינתיים חלתה אחותה של יפה במחלה קשה, ויפה שסעדה אותה ליד מיטתה, הקדישה לה הרבה מזמנה, ובכל זאת המשיכה לטפל בענייני העמותה. עם מות אחותה החליטה לסיים את תפקידה כרכזת המתנדבים ביהוד.

עד שנמצאה לה מחליפה ולמרות שסיימה את פעולת הריכוז, ״קבוצת המתנדבים התנהלה כהלכה״.

מתנדבי יהוד זכו לרכזת קשובה ורגישה, המתעניינת ושואלת כל מתנדב לשלומו וזוכרת את כולם, דואגת לרווחת המתנדבים בין כתלי בית הספר ומחוצה לו, ונפגשת עם המנהלות וצוותי החינוך בכל ענין שדורש בירור.