הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

סיכום עשייה ותכניות עתידיות בכנס ארצי חגיגי של שלושים ושניים רכזי ישובים יחד עם כל בעלי התפקידים ב"ידיד לחינוך"

 

בערב ראש השנה תשע"ה התקיים, כמו בכל שנה, הכנס הארצי של רכזי הישובים ובעלי התפקידים האחרים של "ידיד לחינוך". במרכז הכנס עמדו תוצאות מחקר ההערכה  של ד"ר עירית דיאמנט, שמטרתו הייתה לסייע בקביעת מדדי הצלחה, שישקפו את האופן שבו רציונאל העמותה בא לידי בטוי בעבודתם של המתנדבים עם התלמידים. תוצאות המחקר הן בהחלט מחמיאות ( מופיעות באתר "ידיד לחינוך" בקטגוריית כתבות).

אחת המשימות שיעמדו על סדר היום בעקבות מחקר זה, כפי שהוצגו בכנס, תהיה, כיצד הופכים אותו לכלי עבודה. פרופסור דוד הרמן שקרא את המחקר עוד קודם לכן, אמר כי הרעיון של שימוש שוטף בעבודת הגימלאים ככוח עזר אינו נפוץ,  וכי כמעט אין מחקרי הערכה שיפוטיים על פעילות התנדבותית של גימלאים, ולכן מחקר זה ותוצאותיו חשובים מאד. לאור כל אלה, יצאה הקריאה  להביא את המימצאים לידיעת הציבור, לרשויות ולכל הגורמים המתאימים בבחינת: ראו מה אנו עושים, השתמשו בנו, אנחנו מביאים הרבה תועלת וגאווה.

מול הרכזים ובעלי התפקידים הוצגה התכנית הפדגוגית של העמותה ע"י דינה בנקלר, המנהלת הפדגוגית של העמותה ועופרה דרורי , המנחה הפדגוגית הארצית  של העמותה.

בתכנית, המשך ההתמקצעות של הרכזים והמתנדבים כמו בכל שנה, מפגשים  אזוריים וישוביים  של המתנדבים -  חלקם לימודיים וחלקם חברתיים, מיזם למידה בכל גיל על ההשתלמויות שבו  במכללת לוינסקי ומכללת גורדון , סמינר דו יומי של הרכזים וכן מפגשים ארציים  של כל הרכזים.

דגש חשוב יינתן השנה על הכשרת ראשי צוותים בתוך הישובים כעזר לצידו של הרכז היישובי. בכל בית ספר שבו מתנדבים מעל 5-6 מתנדבים, מתוכנן להיות ראש צוות – עובדה שתחזק ותעצים את הקבוצות הבית ספריות.

עופרה הדגישה כי  לאור משובי סוף השנה ומתוך רצון לתת מענה לצרכי הרכזים, נבנתה תוכנית התמקצעות שתעמיק למידה בשלושה תחומים מעולם הפעילות של הרכז :עבודת ראשי צוותים  כעזר לרכז, עבודה עם שותפים , ועבודה עם קבוצת רכזים בתחילת דרכם, כל זאת זאת מעבר למפגשים האזוריים והארציים השוטפים.

כמו כן, השנה תתמקד העמותה בהרצאות ובסדנאות שינתנו מקרב המתנדבים עצמם או מקרב מטה העמותה ולא באמצעות גורמים חיצוניים. בעמותה מאגר עצום של אנשים בעלי ידע רב בתחומים שונים, אנשים שנשאו בתפקידי מפתח בחברות גדולות ובמוסדות חינוך, אנשי מדע וטכנולוגיה. זהו משאב שכולנו נוכל להיתרם ממנו. באתר העמותה קיים מאגר  כזה, שיעמוד כבר בשנה זו לרשות הרכזים ובעלי התפקידים.

על פגישה עם שר החינוך, דווח מנכ"ל העמותה, נמרוד אקרמן. הפגישה התקיימה יחד עם נציגי עמותות נוספות, כולן מייצגות את נושא ההתנדבות בחינוך. השר ציין, לדבריו של נמרוד, את פעילותה המבורכת של "ידיד לחינוך" והבטיח המשך מגעים בהם ייבחן סיוע לעמותה. נמרוד ציין את הצלחתה של "ידיד לחינוך", הגורמת לכך שיהיה לה  ביקוש הולך וגובר, אבל ככל שהביקוש גובר, יש צורך, כמובן, בתקציב גבוה יותר לו נזקקת העמותה.

צויינה גם הירתמותה הצנועה של "ידיד לחינוך" במהלך מערכת "צוק איתן". חלק מהמתנדבים פעלו תחת דיגלה של "ידיד לחינוך" והיו גם לא מעטים שפעלו ישירות מול הרשויות. אחד מהמתנדבים שלנו, מיכאל  ראשוני מרמלה  הדגים בפני באי הכנס כיצד שעשע את ילדי הדרום והמבוגרים עם המפוחית הזעירה שלו.

שתהיה לכולנו שנה טובה וחתימה טובה.

משה רביב , יו"ר העד המנהל של העמותה והרכזים
דינה בנקלר , יו"ר המזכירות הפדגוגית של העמותה משוחחת עם הרכזים
מלפנים: אתי ג. ורעיה י. מאחור: חנה ו. וחווה ע.