הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

סיום שנת הפעילות התשיעית של ידיד לחינוך בבתי הספר של
נס ציונה

מאת: אורה גולן
צילום: אורה גולן

כמיטב המסורת הנהוגה במשפחת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה, נערך ב"בית הפנאי", מפגש חגיגי לסיכום שנת הפעילות ולהבעת תודה לשותפי העשייה.

ראש העיר, יוסי שבו, תומך ושותף נאמן לדרך, אשר ברבות הימים הפך לחלק בלתי נפרד ממשפחת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה, בירך בחום את המתנדבים: "כל תלמיד לו אתם מסייעים, הוא 100% הצלחה ולכם, המתנדבים, חלק גדול בכך... פעילותכם בבתי-הספר משפיעה על תוצאות בחינות הבגרות... תודה לכם. נמשיך הלאה... תודה לחנה ורשביאק המובילה בהצלחה רבה צוות של מתנדבים הנותן מענה וסיוע למערכת החינוך בעיר."

כיבדו אותנו בנוכחותם גם ריבה קליין - מנהלת אגף החינוך, מוטי סגל - מנהל מחלקת בתי-הספר באגף החינוך, יעל בן-נון - גובר - מנהלת מדור ההתנדבות בעירייה, תומר תדהר - דובר העירייה ועוזר ראש העיר, אלכס פיאלקו - מנכ"ל קרית התרבות, נציגי המטה הארצי של "ידיד לחינוך": מר משה רביב, יו"ר הועד המנהל, הנמנה עם מייסדי העמותה ושלומית רוט-נבון - מנהלת מטה - אזור גומא (השפלה), מנהלות בתי-הספר ומורות - רכזות המתנדבים.

עפרה פרץ, מתנדבת "ידיד לחינוך", נס-ציונה, הנחתה, בנועם וברגישות, את המפגש, אשר נפתח לצלילי השיר "אמן".

"אני שמח להגיע לנס-ציונה, מקום יפה ומכובד", נשא משה רביב דברים בשם "ידיד לחינוך" והדגיש את צמיחתה המתמדת של העמותה, בה פעילים כיום 2600 מתנדבים ב-537 בתי-ספר ברחבי הארץ. "באתי לברך אתכם... אתם חלק מקהילה גדולה של מתנדבים... ערך ההתנדבות עולה והשפעתכם באופן מרחבי על הקהילה גדל... אנו חשים את ההערכה הגוברת של משרד החינוך לפעילותנו" והוסיף: "חנה ורשביאק, את אור לרכזי 'ידיד לחינוך', את משמשת דוגמא לכולם, את יוזמת, את מורה בלב ונפש, גם למבוגרים וגם למתנדבים. תודה רבה לכם המתנדבים, חופשה נעימה ושנת לימודים טובה לכולכם".

המתנדבת לאה מונטקיו (בתמונה מימין), מוותיקות המתנדבים, נשאה דברים בשם המתנדבים: "אנו המתנדבים מביאים לבתי-הספר משהו נוסף ומיוחד, אותו לא ניתן לספור ולמדוד...אנו מביאים איתנו לב פתוח, אוזן קשבת וחום ריגשי... אנו ב'ידיד לחינוך', מקבלים את ההרגשה הנפלאה של היותנו רצויים, שייכים לקבוצה של אנשים הרואים רק את הטוב שבאחר... חנה, את מהווה עבורנו דוגמא ומופת למנהיגה שהצדק והיושר לנגד עיניה, בחברה בה ההקשבה, הסובלנות והערבות ההדדית, הינם ערך עליון... פני 'ידיד לחינוך' נס-ציונה יפים בזכותך...!" לאה העניקה, בהתרגשות, תעודת הוקרה לחנה ורשביאק, בשם המתנדבים.

"אני גאה לעמוד בראש קבוצת מתנדבים נפלאים ואיכותיים ולהיות חלק מכם!... אני מעריכה כל אחת ואחד מכם... אתם ההוכחה לכוחה של ההתנדבות האמיתית וליכולות הגיל השלישי..." בירכה חנה ורשביאק בחום את המתנדבים והוסיפה: "תודה לך, ראש העיר על ההערכה הרבה לפועלם של המתנדבים ותמיכתך בהם... אתה אינך מוותר על אף ילד ואני אינני מוותרת על אף מתנדב...!"

חנה האירה את העשייה הרבה של קבוצת המתנדבים, המונה כיום 115 מתנדבים, הפעילים כיום בכל בתי-הספר היסודיים בעיר ובשתי קריות החינוך. חנה ציינה כי עשייה זו חיה ונושמת תודות לתמיכה ושיתוף הפעולה הפורה עם ראש העיר והרשות המקומית, עם שותפי העשייה באגף החינוך במדור ההתנדבות בעירייה, עם "אשכול הפיס", עם "ש.י.ל.", עם מנהלות בתי-הספר, עם המורות המקשרות ועם צוותי ההוראה "הפותחים בפנינו את שערי בתי-הספר ואת שערי ליבם...!" חנה הודתה, מכל הלב, לחברות צוות ההיגוי, המלווה אותה במשך כל השנה: חנה אבידור - "יד ימיני", מבי סלע ואורה גולן - רכזת הפרסום, לבעלי התפקידים: תהילה גבאי, איזה סורוקין, אריה גולן ואבי וינקלר, לראשי צוותי המתנדבים בבתי-הספר ולשלומית רוט-נבון - על התמיכה וליווי פעילות הקבוצה, לאורך כל הדרך. בתודה ובהערכה רבה, נפרדה חנה משני מתנדבים אשר פרשו השנה מהעשייה.

לסיכום דברי התודה, ההערכה והברכות, הוענקו תעודות הוקרה לשותפי העשייה ושי מטעם העמותה הארצית.

מופע מוסיקלי: "על הדבש ועל העוקץ" - סיפור חייה ויצירתה של נעמי שמר, מפי רועי רימשון, חתם את המפגש המרגש והמיוחד של "ידידי החינוך", בנס-ציונה.

ועל זאת נאמר: "אשרי האדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן ולקבל מבלי לשכוח זאת אף פעם" (פרקי אבות).


במרכז יושב יוסי שבו, ראש העיר, עומדים לצידו חנה ורשביאק, רכזת נס ציונה ומשה רביב, יו"ר הועד המנהל של "ידיד לחינוך"

קישור לכתבה במקומון "כל נס ציונה"