הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

סדנת "נאמני הדרכה" יוצאת לדרך

מאת: פנינה עינב

ב- ״ידיד לחינוך״ הוחלט להכשיר מתנדבים ותיקים, על מנת שיחנכו מתנדבים חדשים, המצטרפים כל שנה לארגון במספרים לא מבוטלים.

עד כה היה כל מתנדב חדש עובר ראיון קבלה אצל הרכז היישובי, שעשה כמידת יכולתו ללוותו גם בהמשך, אך לא תמיד התפנה לכך, כפי שבאמת היה רוצה. לשם כך התאספנו, שמונה מתנדבים משוהם, פתח תקוה, יהוד וקריית אונו, ויחד עם המנחה – רעיה יעקב, ורכזת האזור, איה קרפיבקה – התחלנו לברר האם אנו, קבוצת הנבחרים, ״אמנם מתאימים לתפקיד, והאם אנו מרגישים טוב איתו״ כפי שפתחה רעיה את יום ההשתלמות.

הקשבנו לשיר נפלא של דני רובס, ״משהו חדש מתחיל״, ודרך המילים התחברנו לחששות, לדאגות, לשאלות ולציפיות שיש לנו מהתפקיד. וכמובן גם לתקוות ולמימוש המטרות.

סמדר, מתנדבת משוהם, שרטטה על הלוח שמש גדולה, סביבה הבהרנו לעצמנו מה יחשב להצלחה בעינינו לגבי התפקיד שלנו, ומהו הדבר שיאפשר לנו להגיע להצלחה. כל מתנדב שיתף מניסיונו בעבר והסיפורים היו מרתקים ומלמדים. מצאנו שבמשך שנות חיינו, אספנו הרבה כובעים שתחתם התנהלנו בעולם. להפתעתנו הסתבר שאת מרבית הכובעים אנו בחרנו לעצמנו, ורק מעט היו כובעים שניתנו לנו מבלי שבחרנו.

סיימנו את הסדנא עם קריאת ״הגדרת תפקיד נאמן ההדרכה״ ובירור מה מביא איתו כל מתנדב לתפקיד החדש.

כעת אנו מחכים להשלמת הסדנא בעוד כשבועיים, ולאחריה – נצא להדרכת מתנדבים חדשים, ולליווים בהמשך דרכם.

איה קרפיבקה סיכמה בקצרה את הסדנא ושיתפה אותנו "בתחושת ההתרגשות שלה מהמפגש". היא ציינה את "עבודתם הבלתי נלאית של הרכזים וכיצד הם עומדים בעומס מול כמויות האנשים המבקשים להתנדב״. לבקשת המשתתפים הבטיחה איה לנסות ולמצוא דרכים ורעיונות עבור המתנדבים במקצועות הקריאה והחשבון.

אז, שנמשיך להיות ארגון הסוחף וגורף אליו מתנדבים, למען שיפור הלמידה והחינוך בארצנו שלנו. ואנו
ה- ״נאמנים״ נתמוך ונפנה דרך למתנדבים.