הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"אני כאן היום מייצג גוף גדול שמפעיל אלפי מתנדבים במערכת החינוך, הפועל בימות שגרה ויפעל גם במצב חירום" - נמרוד אקרמן, מנכ"ל "ידיד לחינוך" בכנס בין מגזרי של משרד החינוך

כינוס הסיום של השולחן העגול הבינמגזרי במשרד החינוך לשנת תשע"ה התקיים ביום ג', ל' תשרי תשע"ו, 13.10.15. הכינוס התקיים באולם מועצת עיריית ירושלים במעמד מנכ"לית משרד החינוך, הגב' מיכל כהן, הממונה על ניהול תכניות ושותפויות בין מגזרית במנהל הפדגוגי במשרד החינוך, הגב' מיכל עוז ארי, אנשי משרד החינוך, נציגים מהמגזר הציבורי, העסקי ומהמגזר השלישי.

מטרתו המרכזית של השולחן לשנת תשע"ה היתה גיבוש מנגנוני תיאום ושותפות בראיה אסטרטגית בין משרד החינוך לבין החברה האזרחית והקהילה העסקית. בכינוס הוצגו המלצות מרכזיות אשר גובשו על ידי שני צוותי תכנון מטעם השולחן: צוות מנגנוני תיאום בזמן שגרה וצוות מנגנוני תיאום בזמן חירום, שמנכ"ל 'ידיד לחינוך', נמנה על חבריו.

מנכ"ל 'ידיד לחינוך' כנציג ארגוני המגזר השלישי, הציג בכינוס הסיום את המלצות הצוות למנגנוני תיאום בזמן חירום, וביניהם: הקמת מאגר מתנדבים ארצי, הקמת מערך הכשרות מקצועיות לעובדי הארגונים, רכזי מתנדבים ומתנדבים בנושאים נדרשים הקשורים להיערכות לחירום, כגון: למידה מרחוק, הפעלות בשעות הפנאי וכדומה. המלצה נוספת של צוות החירום היתה למנות בעלי תפקידים לייעול ממשקים בחירום. הצוות המליץ למנות "נתב למגזר השלישי", שיצטרף לחדר המצב של המגזר השלישי ויהיה אחראי על הקשר עם המגזר השלישי בחירום, לצד הממונה על שיתוף הפעולה עם המגזר.

"אמנם אנו עוסקים באירועי חירום, אך המאמץ הלאומי שלנו בחירום מתרכז בלייצר שגרה", אמר אקרמן והוסיף, "המתנדבים הם חלק מהמגזר השלישי. מדובר באנשים, שמלכתחילה, באים מתוך בחירה חופשית למשימת ההתנדבות. בחוויה של המתנדב, ההזדמנות להמשיך להתנדב ולסייע גם בזמן חירום היא מבורכת וחשובה ונמצאת אפילו בדרגה גבוהה יותר מההתנדבות הרגילה בשגרה. דגשים אלה מקבלים משנה תוקף בכל הקשור לאוכלוסיית הגמלאים. ההמשכיות והשגרה חשובים ביותר לא רק לתלמידים, אלא גם למתנדבים הגמלאים".

בנוסף, סיפר אקרמן על הניסיון שיש למתנדבי 'ידיד לחינוך' בשעת חירום, במבצע 'עופרת יצוקה' וב'צוק איתן' והדגיש בנאומו את חשיבות הקשר ההדוק והמשתף עם הרשויות המקומיות, כגוף האחראי, המתכלל והמוציא לפועל בכל הקשור לפעילות היישוב בזמן חירום.