הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מתנדבי עמותת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה נפגשו לסיכום שנת הפעילות השמינית בבתי-הספר

"אשרי המתנדב בלב שלם ובנפש חפצה" (דברי הימים א', כ"ח)

מאת: אורה גולן

צילום: אורה גולן

"תודה לכם המתנדבים, אתם חלק מיסודות מערכת החינוך בנס-ציונה!", בירך ראש העיר, יוסי שבו, את מתנדבי עמותת "ידיד לחינוך" אשר התכנסו לציון סיום שנת הפעילות תשע"ו.

"מערכת החינוך נמצאת ברמה גבוהה ולכם, המתנדבים, חלק גדול בכך! אנו מודים לכם ומצפים כי תמשיכו לתרום ולתת סיוע אמיתי וחשוב לילדים. תודה לחנה ורשביאק המובילה את הקבוצה."

"בית הפנאי" בנס-ציונה אירח בחום ובלבביות את משפחת "ידיד לחינוך" ואת האורחים אשר כיבדו אותנו בנוכחותם: ראש העיר - יוסי שבו, ריבה קליין - מנהלת אגף החינוך, יעל בן-נון - גובר - מנהלת מדור ההתנדבות בעירייה, אשר הגיעה למפגש מחופשת לידה, אילנה - טורבסקי-אסף - מ"מ מנהלת מדור ההתנדבות, טלי חייט-אבירז - חברת מועצת העיר, דליה שני - לשעבר רכזת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה, נציגות מהמטה הארצי של "ידיד לחינוך": דבורה בר-און - חברת המועצה הפדגוגית, ריקה שפרינצק - ראש צוות תקשורת ושלומית רוט-נבון - מנהלת מטה - אזור גומא (השפלה), מנהלות בתי-ספר, מורות - רכזות המתנדבים ורכזות הספריות.


שותפי העשייה: מימין לשמאל - יעל בן-נון - גובר והבן עברי, אילנה טורבסקי-אסף, טלי חייט-אבירז, יוסי שבו, ריבה קליין וחנה ורשביאק

תזמורת מפוחיות-פה של תלמידי בית-הספר "ראשונים", תזמורת אשר הוקמה על-ידי המתנדב חיים שחק, הנעימה בנגינתה המרגשת והאירה את אווירת התודה וההערכה אשר ליוותה את המפגש, בסימן של נתינה הדדית.

דבורה בר-און, תושבת נס-ציונה, הביאה עמה למפגש את ברכת הנהלת העמותה: "השנה מלאו 10 שנים להיווסד העמותה, המונה 2400 מתנדבים, הפעילים ב-39 ישובים, ב-438 בתי-ספר ברחבי הארץ, התורמים מיליון וחצי שעות בשנה! כל זאת נעשה בזכות אנשים כמוכם! העשייה המגוונת שלכם בנס-ציונה מחממת את הלב ומיוחדת פי שבעה! שמכם יצא למרחוק! הינכם אנשים מיוחדים ומסורים, העוזרים למערכת החינוך. תודה לחנה ורשביאק המנווטת את הקבוצה. חנה שהיא כאימי הורתי, שהרי בזכותה הצטרפתי לעמותת "ידיד לחינוך"... אני מאחלת לכם שנים טובות והמשך שמירה על שני דגלי מייסדת העמותה: עבודה איכותית בבתי-הספר בעזרה למערכת החינוך, ושמירה על איכות חיי הגמלאי, כאשר הוא משמעותי בקהילתו. כל זאת קורה אתכם! תודה לרשות המקומית, לחברי עיריית נס-ציונה על הבית החם למתנדבים ועל מתן הסיוע לחנה! תודה והערכה לפעילות המתנדבות, ראשות הצוותים בבתי-הספר."

"תודה על השנה הנפלאה שהיתה לנו איתך" - מצגת של "פניני ילדים", המביעים את תודתם למתנדבים בציורים ובברכות, פרי עטם, לצלילי השיר: "תודה", מאת קרן פלס ורמי קליינשטיין, מצגת בהפקתו של המתנדב אריה גולן, הצטרפה גם היא למסכת התודות והברכות.

המתנדבת שרה שלף נשאה ברכה נרגשת בשם המתנדבים: "אנו כמו 100 מלאכים המגיעים לבתי-הספר, מלמדים, קוראים סיפורים ומחבקים את הילדים... הנתינה מעשירה אותנו, כל אחד מאתנו מעניק באהבה ענקית. תודה לחנה ורשביאק, לרשות המקומית, למנהלות, למורות ולרכזות. מי יתן ולא יגמר לעולם...!"

"ההתמדה היא אם כל הצלחה", הדגישה חנה ורשביאק, רכזת עמותת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה והאירה בזרקור את העשייה הרבה של המתנדבים בשטח:

  • "אנו פעילים כיום ב-12 בתי-הספר היסודיים בנס-ציונה וכן בקרית התרבות ע"ש בן-יהודה;
  • הקבוצה מונה כיום 95 מתנדבים ו-4 מתנדבים נוספים נמצאים בשלבי קליטה;
  • קלטנו השנה 10 מתנדבים חדשים;
  • למעלה מ-50% ממתנדבינו פעילים 5 שנים ומעלה;
  • 5 ספריות בבתי-הספר מופעלות על-ידי מתנדבינו, מהן 2 ספריות הוקמו השנה;
  • המיזם החדש "ידיד לעולה", במסגרתו ניתנים תמיכה וליווי לתלמידים, עולים חדשים, על-ידי מתנדבים מאותה ארץ מוצא, נוחל הצלחה רבה.

כל העשייה הזו לא יכולה הייתה להתקיים ללא התמיכה ושיתוף הפעולה עם ראש העיר, יוסי שבו, עם דובר העירייה ועוזר ראש העיר, עם ריבה קליין, עם צוות אגף החינוך ועם מדור ההתנדבות. תודה ענקית למנהלות בתי-הספר, למורות המקשרות ולצוותי ההוראה הרואים את המתנדבים שלנו כחלק מהצוות החינוכי ומקבלים אותם בחום ובאהבה."

חנה הודתה, מכל הלב, לחברות הצוות המוביל המלווה אותה כל השנה: חנה אבידור - "יד ימיני", מבי סלע - רכזת הטיולים ואורה גולן - רכזת פרסום, וכן לראשות הצוותים בבתי-הספר על עבודתן הנפלאה, בנוסף להתנדבותן וכן לכל המתנדבים על ההתמדה. "דלתנו פתוחה לרווחה", ציינה חנה בדברי פרידתה מ-3 מתנדבות אשר פרשו מהעשייה ואיחלה להן הצלחה.

לסיכום התודות, הברכות וההערכות, הוענקו לשותפי העשייה תעודות הוקרה ע"י חנה ורשביאק ושי מטעם העמותה הארצית. "תודה על שגילית לנו דרך, כי בגיל השלישי החיים מקבלים ערך וכי ברכה מילד צעיר, בלב משמיעה שיר", נרשם בתעודת ההוקרה אותה העניקו המתנדבים לחנה באהבה רבה.

מופע מוסיקלי: "שמים פתוחים", עם יוליה ושאול בן-הר, כליזמרים אשר ניגנו ושרו, במיגוון כלי נגינה וסגנונות של מוסיקת נשמה יהודית, חסידית ומוסיקת עולם, סחף את הקהל הרב לשירה בצוותא, מכל הלב והנשמה.

 

 

 

 

 

תמה שנת פעילות נוספת, השמינית במספר, של "ידידי החינוך" בנס-ציונה ועל זאת נאמר: 

"הנתינה היא הנכס היחיד המתרבה ככל שמפזרים אותו. ככל שאתה נותן יותר, נותר לך יותר." (רומן גארי) 

"מי יתן ולא יגמר לעולם"

לכתבה בכל נס ציונה גליון מס' 1201 • א' אב תשע"ו • 5.8.16 עמוד 29 לחץ כאן