הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מתנדבי עמותת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה התכנסו למפגש העשרה תקופתי בנושא: "מסוגלות עצמית"

מאת: אורה גולן

במסגרת הפעילות השנתית של מתנדבי עמותת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה, מתקיימים במהלך השנה גם מפגשי העשרה תקופתיים.

המפגש האחרון, אשר התקיים ב"אשכול פיס" בעירנו, עסק בנושא: "טיפוח המסוגלות העצמית להעמקת האפקטיביות של המתנדב."

ד"ר אבי צפרוני, איש חינוך, גמלאי "אורט", המרצה בהתנדבות גם ב"ידיד לחינוך", חשף בפני המתנדבים, ברגישות ובמקצועיות, בשילוב מחקרים, סיפורים ודוגמאות מעולם החינוך, את צפונות האמונה ביכולת העצמית של המתנדב במפגשו עם הילד: "האתגר שלכם כמתנדבים הוא למנף את נקודות החוזק שלכם, כדי להאיר את העולם כולו...עליכם לטעת בתלמידים תחושת מסוגלות עצמית."

חנה ורשביאק, רכזת מתנדבי "ידיד לחינוך", הפעילים בבתי-הספר בנס-ציונה, זו השנה התשיעית, הדגישה את החשיבות הרבה של הפיכת משברים להזדמנות לצמיחה.

בחלקו השני של המפגש, עדכנה חנה את המתנדבים בפעילויות המתוכננות עד סוף שנת הפעילות, הכוללות, בין היתר: יציאה לטיול והשתלמויות מקצועיות.

רב-שיח ודיון במליאה, אודות מפגשי המשוב למתנדבים, אשר יתקיימו, במהלך החודש, בבתי-הספר עם הצוותים החינוכיים, חתם את המפגש.

האמירה המחזקת: "כן, אנחנו יכולים", הצטרפה, בעקבות המפגש, ל"ארגז הכלים" של המתנדבים, ככלי עזר להעצמת המסוגלות העצמית, הן שלהם ושל הילדים, בפרט והן לחייהם האישיים: "בכוחה של הציפור לעלות מעלה מעלה, בתנאי שתניע את כנפיה ללא הרף. ברגע שתפסיק להניע את כנפיה, הרי היא צונחת ונופלת. אם אין האדם עולה מעלה מעלה, על כורחו הוא יורד מטה מטה." (ר' ישראל מסלנט)


"אם אין האדם עולה מעלה מעלה, על כורחו הוא יורד מטה מטה"


"אם אין האדם עולה מעלה מעלה, על כורחו הוא יורד מטה מטה"

כתבה בנושא זה פורסמה גם ב"כל נס ציונה". לכניסה לקישור לחץ כאן