הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מתנדבי "ידיד לחינוך" בנס-ציונה מציגים מעבודותיהם בתערוכת ציורים אזורית ב"אשכול הפיס"

מאת: אורה גולן
צילום: אריה גולן

באירוע חגיגי ומרגש, נפתחה בשבוע שעבר ב"אשכול הפיס" בעירנו, תערוכת ציורים של מתנדבי  "ידיד לחינוך", הפעילים באזור השפלה.

התערוכה נותנת במה ופותחת צוהר לעולמם התרבותי והיצירתי של מתנדבי "ידיד לחינוך".

12 מתנדבים מ"ידיד לחינוך", נס-ציונה, מציגים מעבודותיהם בתערוכה.

"אשכול הפיס" אירח את באי התערוכה, עימם נמנו: הציירים עצמם, רכזות המתנדבים ב-8 ישובי השפלה: בת-ים, חולון, יבנה, לוד, נס-ציונה, ראשון לציון, רמלה ורחובות, "ידידי החינוך" ובני משפחותיהם, מנהלי בתי-הספר בנס-ציונה ומכובדי עמותת "ידיד לחינוך": נמרוד אקרמן - מנכ"ל, שלומית רוט-נבון - מנהלת מטה באזור השפלה ושרון כץ - מנהלת שיווק ופיתוח משאבים.

מירי רגירר, רכזת מתנדבי "ידיד לחינוך", רחובות, הנחתה את האירוע: "נהוג לומר כי העולם שייך לצעירים. יחד עם זאת, באותו העולם, לא מעט יוצרים הם בני הגיל השלישי. היום באנו להוכיח שוב כי אימרה זו איננה נכונה!"

נמרוד אקרמן, מנכ"ל עמותת "ידיד לחינוך", בירך בהתרגשות: "אתם אוצר עצום והון אנושי, עם שפע כשרונות ונסיון חיים, אותם אתם מביאים אתכם לבתי-הספר... תערוכה זו נותנת הזדמנות להוציא אתכם לאור".

נמרוד הודה בחום לרשות המקומית המארחת, לצוות "אשכול הפיס", לשלומית רוט-נבון, למציגים, למתנדבים: "על שנה משמעותית" ולאוצרות התערוכה: רחל עזרא - מתנדבת "ידיד לחינוך", יבנה ולצילה קוגן, מתנדבת "ידיד לחינוך", ראשון לציון.

במענה לשאלתה של מירי: "מהו ציור עבורך?" חשפה טובה פסח, אמנית ומורה בגימלאות, את סיפורה האישי ומעורר ההשראה: "סיידתי לי ציור".

"תמונה על הקיר תלויה, לכל פרט אומרת אחרת", שיר פרי עטה של המתנדבת חוה ויינברג מנס-ציונה, אותו קראה רות אקר, המתנדבת אף היא בנס-ציונה, המחיש את המשמעות הניתנת לכל ציור.

לקינוח, צפו הנוכחים בסרטון: "מהות החיים". פרופ' רות בן-ישראל, כלת פרס ישראל לחקר המשפט, סיפרה על ההסבה המקצועית, עם פרישתה לגימלאות, מעולם המשפט לעולם הציור - ציור ספר התנ"ך באמצעות המחשב, כאשר בגיל 76, אף החלה לרקוד: "אם אדם מממש את עצמו, הוא מאושר ותורם לחברה..."

תלמידי בית-הספר "ראשונים" בנס-ציונה, הופיעו בריקוד ובשירה, בהנחיית רותם מץ, סגנית מנהלת בית-הספר ומורה למוסיקה ועדי, המורה לתנועה: "שנשכיל זה את זה לאהוב", שרו הילדים וריגשו את הנוכחים.

"אין גיל ליצירה ולעשייה. השמים הם הגבול!", חתמה מירי רגירר את האירוע, בהבעת תודה למתנדבים, לאורחים, לשלומית רוט-נבון, לחנה ורשביאק - רכזת "ידיד לחינוך", נס-ציונה ולשוש אגסי - רכזת המתנדבים ביבנה על הסיוע בהפקת האירוע וכן לאוצרות התערוכה.

בצאתנו מהאירוע, פגשנו במבואה של "אשכול הפיס" בלוח: "מהו 'ידיד לחינוך' בשבילך?", אשר הוצג בכניסה לתערוכה עם פתיחתה, לוח עליו רשמו המתנדבים: "אושר", "בית", "הגשמת חלום", "דרך חיים", "אהבה ונתינה", "סבלנות", "הרגשת שייכות... " היתה זו נגיעה מזערית במהות ההתנדבות של מתנדבי "ידיד לחינוך"!

התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב עד יום חמישי, ה-29/6/17 - "אשכול הפיס", רח' אוסקר שינדלר 1, נס-ציונה.

קישורים נוספים בהם התפרסמו כתבות אודות התערוכה:

לקישור  למקומון "כל נס ציונה" -  אודות התערוכה, בעמוד 38, במדור "תרבות ופנאי" (יש לדפדף בחיצים השחורים המופיעים משני צידי הגליון, לקבלת הכתבה) לחץ כאן
 

לקישור למהדורה הדיגיטלית של "כיוון חדש" - קול האזרחים הותיקים בנס-ציונה, היוצא לאור על-ידי "עמית" - העמותה לרווחת האזרח הותיק בנס-ציונה ובו התפרסמה הכתבה: "גמלאים יוצרים תערוכה" לחץ כאן