הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מתנדבי באר שבע נפגשים לאחר "מלחמת חמישים הימים" לפתיחת שנה / מיכאל אדם

 

מתנדבי באר שבע נפגשים לאחר "מלחמת חמישים הימים" לפתיחת שנה / מיכאל אדם

 

מרכז המורים שליד האוניברסיטה שינה היום את שמו ל-"מרכז המורים המתנדבים"! אכן, מהשעה 09:15 הפך המרכז הפדגוגי למקום מפגש ראשון של ידידי החינוך לאחר מלחמת חמישים הימים. שנת לימודים חדשה התחילה זה לא כבר בעיר שחזרה לעצמה וכהרגלה, היא סואנת כאילו דבר לא קרה.

אט-אט מתחילים החברים להגיע כשעל פניהם ארשת של שמחה לאחר התקופה הקשה. חנה, חנן ועוזריהם טרודים במרץ האופייני להם בהכנת הכיבוד העשיר. "הצבא צועד על קיבתו", וכמובן גם צבא המתנדבים: תפוח בדבש כיאה למעמד, עוגיות, עוגות, קרואסנים ושתיה וכמובן, הרמת כוסית מסורתית לשנת שלום, בריאות ויצירה. החבורה שוב מתאחדת לקראת עוד שנה של נתינה.

כולם ישובים באודיטוריום. מנהל המרכז, המעמיד לרשותנו כבכל שנה את המקום, מברך את הנוכחים. הודעות כלליות מפי חנה, ראש השבט, ומסמר הבוקר, מר משה רביב, שגריר ישראל בבריטניה לשעבר, עולה על הבמה. בהרצאה שלא מן הכתב, הוא מנתח בלשון נשגבת וביד רמה את המצב הגאופוליטי שנוצר באזור בתום מבצע "צוק איתן". במשפטים ברורים, הוא מסביר את ההצדקה שבאי כניסה לעזה ומדגיש את החובה ואת הצורך לתמוך במשא ומתן עם המדינות המתונות, במטרה לבודד את החמאס ובמקביל, לנהל משא ומתן עם שכנינו כדי להגיע להסדר שאין מנוס ממנו: שתי מדינות לשני עמים, לרווחת עמי האזור כולם. כמו-כן, הוא מפרט את הנזק שנגרם לישראל בשל העמדה העיקשת של "עוקף משא ומתן" של הממשלה והקונפליקט עם ארצות הברית. בסוף נאומו, הוא זוכה למחיאות כפיים מרוב הנוכחים באולם.

לסיום, חנן קורא קטע משיר של אלתרמן והקהל מתפזר, איש-איש לביתו בברכת שנה טובה.

רשם: מיכאל אדם