הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מתנדבי אשקלון נפגשים לסיום שנה בחווה החקלאית

מתחת לעץ פיקוס ענק התכנסה לה חבורת המתנדבים מאשקלון, חבורה מלוכדת וחמה, בראשותה של אורלי גבע הרכזת. ברקע מוסיקה ישראלית ובצד שולחן עמוס בצמחי תבלין: מרווה, נענע, רוזמרין, שיבה ועוד סוגים שלא כולנו מכירים. צמחי התבלין האלה הם חלק מסימני ההיכר של המקום - החווה החקלאית של אשקלון שחלק מחבורת המתנדבים עובדת בה. מנהלת החווה, מזל אמנו, הנמרצת, ארחה את האירוע, שנפתח בארוחת בוקר, שכולה מעשי ידי המתנדבים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מתחת לעץ השיקמה

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


מימין אורלי גבע, משמאל מזל אמנו

במפגש שסיכם את שנת הפעילות, גם נפרדה הקבוצה מהמתנדבת הותיקה אן בלוך, (על אן, ראו באתר שלנו, קטגוריית "סיפורי מתנדבים"), לקראת סיומו של המפגש, כראוי לאופי החווה, הכינו המתנדבים לעצמם ולבני ביתם שקיות ריחניות של צמחי תבלין מחתיכות בד צבעוניות וחרוזים, כל זה בהדרכתה של מזל אמנו. בסיום לקח עימו כל מתנדב שי של עציץ קטן עם צמח שבחר מהמשתלה הקטנה שבמקום.

 

והנה קטעים מדברי הסיכום של אורלי, רכזת הקבוצה באשקלון:

"השנה היתה שנה מאתגרת במיוחד. התחלנו את השנה עם סיומו של מבצע צוק איתן. לא הספקנו ליהנות מהקיץ וכבר התחילה שנת הלימודים, ולמרות זאת אנו מונים בקבוצת "ידיד לחינוך" באשקלון חמישים מתנדבים באחד עשר בתי ספר בעיר בהיקף של 6.840 שעות.

להלן סיכום הפעילות השנתית על קצה המזלג:

התחלנו את השנה בשש אחרי המלחמה מול השקיעה במרינה באשקלון להרמת כוסית לכבוד ראש השנה.

בחודש נובמבר התקיים מפגש מרתק עם ד"ר עירית דיאמנט, בו הוצג סקר הערכה שהחמיא מאוד לעבודת "ידיד לחינוך" עם התלמידים. בסקר השתתפו גם מתנדבי אשקלון.

חלק מהמתנדבים השתתפו אחר כך במפגשים בבית הספר דקל

בחודשים מרץ ואפריל נערכו ארבעה מפגשים בשיתןף הג'וינט בנושא קידום הבריאות. שני מפגשים הוקדשו לקידום הבריאות בגיל השלישי, ושני מפגשים הוקדשו לקידום הבריאות אצל ילדים. וגם הרמנו כוסית לכבוד חג פסח

בחודש מאי יצאנו לטיול לירושלים ביקרנו ב"יד ושם", בבית המשפט העליון, וערכנו סיור פנורמי בירושלים.  

היום אנחנו פה כדי להגיד לכם תודה על פעילותכם בבתי הספר.

במהלך חודש מאי ערכתי פגישות משוב בבתי הספר בהם אתם מתנדבים. מכל נשות הקשר קיבלתי באופן גורף משובים מדהימים, "המתנדבים אהובים על הילדים", "הילדים מחכים להם", "מצליחים לקדם את הילדים בצורה יפה", "אחראים מאוד", "מתמידים", "עושים את עבודתם בצורה חוויתית", "אוהבים את הילדים", ואפילו נאמר: "סבא טוב לילדים". כל זה שלכם והרווחתם את הכל ביושר רב".

בהזדמנות זו אנו רוצים להיפרד מאשה נדירה, אן בלוך, שלמרות גילה התנדבה ב"ידיד לחינוך" חמש שנים בהתמדה ובשמחה והצליחה לחבב את השפה האנגלית אצל תלמידים. היא עשתה זאת בצורה חווייתית. התלמידים למדו אנגלית תוך כדי שירה, התלמידים חיכו לשיעורים עם אן. מהמשובים אני למדה, כי אן הצליחה לקדם את התלמידים בצורה מדהימה.

אן, כולנו פה כדי להגיד לך תודה על פעילותך ותרומתך הנדירה בקרב ילדי אשקלון בפרט וב"ידיד לחינוך" בכלל. אני רוצה לציין כי המלצתי על אן לפרס שר הרווחה. אין לי ספק בזכייתה".

 

והנה גם קטעים מדברים שאמרה המתנדבת מרטה שרייבר לאורלי ולקבוצה:

ארגון "ידיד לחינוך" בשבילי הוא אחד הארגונים החשובים בארץ, שמקדיש לאוכלוסייה הצעירה את הדרך לחיים העתידיים, כי חינוך הוא הבסיס להתנהגות, לרכישת השכלה ולהצלחה. אנחנו בתור מתנדבים מראים להם שאדם הנותן דוגמה אישית לפעילות ללא תמורה, יכול להעביר מהכישורים שלו להצלחת הילד.....

...אורלי שלנו, הרכזת, מתפקדת בצורה יוצאת דופן, מטפלת בכל פרט לפי הצורך ותמיד מקבלת אותנו עם החיוך המקסים שכל כך מאפיין אותה. אנחנו מעריכים מאוד את פעילותה ויש לציין שחלק מההצלחה של הקבוצה מגיע מתרומתה הרבה. היא גם מתנדבת בעצמה....

...אני עצמי מתנדבת בבית ספר "כוכב הצפון" בעזרה למורה לאומנות וגם משתתפת בשיעורים עם הילדים. אני מגיעה בבוקר לבית הספר ומשתדלת לתת מהכישורים שלי לבניית תפאורות, עשיית תחפושות והדרכה לילדים שמתקשים בשיעור. המורה לאומנות ואני מתכננות ביחד את הקישוטים לפי התכניות שבית הספר קבע. הרגשתי עם התלמידים נפלאה, הם מחזירים אהבה ומתייחסים אלי כמורה, אפילו ילדה אחת אמרה לי: מה נעשה בחופש הגדול שלא נראה אותך בכיתה?...

...צוות ההנהלה בבית הספר "כוכב הצפון" רציני מאוד, יש משמעת וכבוד לצוות ההנהלה. זה עוזר להרגיש נחוץ וערכי. כל סוף שנה המתנדבים מקבלים שי קטן ותעודת הוקרה על עבודתם ויש לנו גם קבוצה בוואטסאפ.

אני מאחלת לכולנו עוד הרבה שנים של פעילות התנדבותית, יש לנו דוגמה בקבוצה: הגברת אן בלוך שמתנדבת שנים רבות והלוואי שנזכה לחיות כמוה ונוכל להמשיך לתרום כל עוד הכוחות הפיזיים והנפשיים יאפשרו לנו....