הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

משהו מסיומי השנה בבתי הספר רמז, הרצל והיובל ביהוד

מאת: פנינה עינב

 

ביה"ס "רמז"

לספרית ביה"ס "רמז" ביהוד, הוזמנו בשעת צהריים מורי בית הספר ומתנדבי ״ידיד לחינוך״ ועמותת ״פוש״. בשנה האחרונה שיפצו בבית הספר את הספרייה, שהפכה למקום נעים ומעוצב. ישבנו במעגל יחד עם המנהלת ורד והיועצת אורלי, שזה היה המפגש האחרון שלה לפני הפרישה.

כרגיל נאמרו הרבה מילות תודה על התרומה והנכונות, ועל חשיבותה של עזרת המתנדבים, וכמובן גם על בעיית חוסר המקום לעבוד עם הילדים שאינה נפתרת כראוי. אחת המתנדבות העלתה על נס את עבודתם של המורים וחוסר הפירגון מצד ההורים והחברה הישראלית. ״אנחנו יודעים עד כמה קשה העבודה של מורה בישראל, ועד כמה היא משמעותית ודורשת הרבה כוחות ואהבה מהמורים״ והוסיפה: ״לקחתי על עצמי כתפקיד חשוב להעלות על נס את עבודת הקודש של המורה בארץ״.

כל מתנדב קיבל עציץ יפה וכרטיס ברכה מחמם את הלב.

 

בית ספר ״הרצל״

קבוצת המתנדבים הקטנה ישבה בחדרה של המנהלת, שהקשיבה לבקשות ולהשגות שהועלו בפניה. במשך שנת הלימודים הקשר עם המתנדבים אינו קיים כמעט. בנוסף, חוסר המקום לעבוד עם קבוצות התלמידים הזקוקים לעזרה גם הוא בעייתי ומתסכל. ועם כל זה תיארה ציפורה, אחת המתנדבות הוותיקות, בהתרגשות רבה את ההנאה והשמחה שהיא מקבלת מההתנדבות. ״צעד צעד, אני רואה שיפור, וזה מרגש״ היא אומרת. ״תלמיד אחד שבתחילת השנה לא היה מסוגל לשבת רגע במקום, הפך לשקדן, הרוצה ללמוד. עכשיו הוא יושב שעה וחצי״, סיפרה בהתרגשות. ״חשוב שהמורה תשדר שהיא סומכת על המתנדבים״, סיכמה.

 

בית הספר "היובל"

סביב שולחן בחדר המורים, עמוס במגשי סנדביצ׳ים, פירות וירקות, ישבו מתנדבי בית הספר ״היובל״. יחד איתם הסבו גם המנהלת, אסתי והיועצת אודליה שהקשיבו לכל מתנדב, בזה אחר זה, להתלבטויות, לבעיות וכמובן גם להרגשת התרומה וההנאה שבדבר.

בדברי הסיכום ציינה המנהלת את פועלם של המתנדבים ואת היותם חלק בלתי נפרד מצוות ההוראה. ״גם התלמידים וגם המורים זקוקים לכם ומצפים לכם״ סיימה את המפגש וחילקה לכולם מתנות.