הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מפינת החוויות: יום ללא עישון בבאר שבע

מאת: יפה חכמון

ביום ג' ה-31.5.16 – היום הבינלאומי ללא עישון, נערכנו מתנדבי "ידיד לחינוך" לקראת המשימה "להלחם בעישון". חנה חדד, הרכזת הישובית של העמותה, נענתה לפנייתה של מחלקת הרווחה בעיריית באר שבע, לגייס עשרה מתנדבים לפעולה. חנה הצליחה לגייס עשרים מתנדבים, וזה מה שמתארת יפה חכמון:

התרגשות אפפה את כולנו. הגענו למקום המפגש, שם חיכו לנו מיכאל אוחיון, עובד סוציאלי קהילתי - אגף הרווחה בעיריית באר שבע, וצלם העירייה. מר אוחיון בירך, פרגן והדריך באשר לפעילות לשמה התכנסנו. חולקנו לשלוש תחנות בהם עוברים אנשים רבים, במטרה להפיץ ביניהם את המסר. קיבלנו צמידים, פליירים, בלונים צבעוניים ומגנטים לחלוקה.

חדורי מוטיבציה צעדנו למשימתנו. פנינו לאזרחים, במיוחד לאלה שאחזו בסיגריות, הסברנו להם שהיום הוכרז כיום ללא עישון, ומסרנו להם את הפריטים שנועדו לחלוקה (צמידים מגנטים וכו'). נחשפנו לערב רב של תגובות, לדוגמא: "אין מצב", "צר לי, אך אני אוהבת את הסיגריה". היו שהביעו משאלה: "אינשאלה". הסברנו את הנזקים, שגורמת הסיגריה ואת החשיבות של הפסקת העישון - כל זאת כמובן לא ממקום שיפוטי אלא ממקום של דאגה לבריאות הציבור. קיבלנו תגובה שריגשה אותנו במיוחד מאחד האנשים. הוא אחז בחפיסת הסיגריות ובמגנט, ואמר: "ברגע זה החלטתי להפסיק לעשן, הגיע הזמן. אני הולך הביתה, תולה את החפיסה ואת המגנט כדי לזכור שלא מעשנים יותר". מחאנו לו כפיים וברכנו אותו להצלחה. חוויה זו של התערות בקהילה ודאגה לבריאות הציבור העניקה לנו סיפוק רב.

מעבר לנכונות, הרצון ורוח ההתנדבות, המקננת בכולנו, היה כאן מימד חשוב נוסף: הנוכחות שלנו במסגרת פעולות חינוכיות ופרויקטים קהילתיים מביאה להתעניינות, הכרה ואהדה כלפינו – "ידיד לחינוך". הלא כל אחד מאיתנו צריך לראות עצמו כשגריר וכאיש יחסי ציבור של העמותה, כך גם ניתן לגייס מתנדבים נוספים לשורותינו. 

מתנדבי ידיד לחינוך תמיד על המפה בכל עניין ונושא שיש בהם כדי לקדם פרויקטים למען היחיד והקהילה.

מי ייתן ויתקיימו  בכל אדם בישראל מידת הנתינה ורוח ההתנדבות.