הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מפגש קסום של סוף שנה

מאת: פנינה עינב

שנת ההתנדבות כבר מתקרבת לסופה, וכרגיל הגיע הרגע להפרד. לשם כך חברו חבצלת פלד רכזת ידיד לחינוך בקרית אונו, וחיים גרנית רכז יהוד ומונוסון וארגנו מפגש סיום מהנה וטעים...על השולחנות סודרו מגשי סנדויצ׳ים, ירקות ופירות מרהיבים של העונה. כמובן גם מיני מתיקה, עוגות ועוגיות ושתיה כיד המלך. קהל המתנדבים ערם מן התקרובת על צלחות ופנה למפגש עם מכרים וחברים משנת ההתנדבות.

אחרי דברי תודה של חבצלת,  ברכה ראשת העיר יהוד, יעלה מקליס - היא הדגישה את תרומת מתנדבי יהוד – 50 איש – 7000 שעות בשנה !!! לפעמים חשוב לחבר ולספור ולאמוד את התרומה...

נירה פרידמן מנהלת אגף החינוך בקרית אונו העלתה על נס את התרומה של המתנדבים לקהילה ומצאה ערך מוסף במפגש האישי שבין הילד לבין אדם מנוסה ופנוי להקשיב.

נמרוד אקרמן – עם החיוך והאופטימיות המאפינים אותו מצא שחשוב מאד המסר שאנו בעצם שליחים של הראשות המקומית, ומעלים את נושא החינוך לראש סדר הקדימויות. ״תופעת הגימלאי, היא תשובה למערכות הממוחשבות למיניהן, כמו סטארט אפ...״ סיכם בהומור.

ואז הגיעה צביה אהרוני – בת מושב עין ורד – והקסימה את כולנו בראיית תפקיד ההוראה וההורות, בהומור רב .

היא פנתה בתחילה לתפקיד המורה – ותארה את קשיי היום יום מול הילדים שהיא קוראת להם ״דור הפתעות הקשב...״. שיתפה מסיפורי המשפחה שלה ואחיותיה המורות וסיכמה   ״סבלנות אין סוף מביאה לתוצאות מידיות״ !!!

צביה דיברה על הקשיים של הורים כיום – שאינם יכולים לומר את המילה ״לא״ לילדים. ובעצם אין חשיבה לטווח ארוך אלא רק כיבוי שרפות. ודוקא עם סבא וסבתא -  שפנויים ומכילים ומאפשרים – הנכדים מסתדרים היטב. ״למה סבא וסבתא והילדים מסתדרים מצוין – כי יש להם אויב משותף...״ סיכמה בצחוק.

היא דקלמה משיריה הרבים, מלאי חכמת חיים וראיה הומוריסטית של אספקטים שונים של חיי היום יום במשפחה, ברחוב ובמערכת החינוך.

זה היה ערב מוצלח של הנאה ולמידה.