הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מפגש מחצית מהנה

מאת: יפה חכמון

במרכז המורים שבבאר שבע התגודדו החברים, נרגשים לראות זה את זה ולהחליף חוויות.

לאחר קבלת הפנים שנערכה עם כיבוד קל, עברנו לאולם. הנוכחות הייתה מרשימה ומילאה את מרבית המקום.

מר רפי חדד- מנהל החווה החקלאית בעיר, שבה פועלים כשלושה עשר מתנדבי "ידיד לחינוך", ברך את המתנדבים בשם המנהלים. הוא סיפר על עבודתם, ופירגן להם על תרומתם הרבה. חדד ציין את הערך החינוכי הרב של הקשר לאדמה ולתבואת הארץ.

רכזת המתנדבים, חנה חדאד ברכה אף היא והזמינה חברים לספר על פעילותם במהלך המחצית, החברים סיפרו בהתרגשות על חוויותיהם ועל הישגי התלמידים.

באמצעות הרצאתו של איציק פלדמן בנושא "המחתרת והכלא – סיפורו של מחנך הדור", נחשפנו לסיפורים מרתקים ודמויות הרואיות בתולדות הישוב, כשבמרכז הסיפורים דמותו של זלמן ארן - מחנך הדור. ארן, סיפר פלדמן, הגיע ארצה יחידי והתמודד עם קשיים רבים. הוא שימש בתפקידי מפתח רבים עד שהגיע לכהן כשר חינוך. הוא כהן בתפקיד זה שתי קדנציות עם הפסקה באמצע, במשך אחת עשרה שנה, והטביע חותם עמוק על מערכת החינוך. בתקופתו הורחב חוק חינוך חובה, הורחב החינוך המקצועי, ניתן בסיס ליום לימודים ארוך והוכנסו מפעלי הזנה לבתי ספר. פלדמן הזכיר את הקשר של ארן לבאר שבע, וציין כי הספרייה באוניברסיטת בן גוריון קרויה על שמו. הוא סיים בקריאה משיריו של ארן, שהעידו על כישרונו הרב ועל רגישותו.

קינחנו את המפגש עם להקת "אקורדרום" בהנהלתו של מר אפי באומן, עם נגנים מוכשרים וזמרתה הסוחפת של גברת מרי אדלר אשר שילהבה את הנוכחים בשירי ארץ ישראל. הלהקה שמה לה למטרה להמשיך, להפיץ, לשמר ולשמח באמצעות הזמרה. מעבר להנאה שבשירה, יש כאן כמובן, ערך מוסף של שירים המשקפים את הזיקה לארץ ולאדם, וכן את ההווי שרווח לאורך הדורות הקודמים..

בתום המפגש קבל כל מתנדב עציץ שהוכן בחווה החקלאית ע"י מתנדבי "ידיד לחינוך", העובדים שם.

תודה לכל העושים במלאכה.