הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מפגש חגיגי לרגל השנה החדשה עם מתנדבי "ידיד לחינוך" בנס ציונה

מאת: אורה גולן

צילום: שלומית רוט נבון

ראש העיר, מר יוסי שבו, כיבד בנוכחותו את מתנדבי עמותת "ידיד לחינוך", נס- ציונה, אשר התכנסו למפגש חגיגי ב"אשכול פיס", לקבלת השנה החדשה ולציון תחילת שנת הפעילות התשיעית בעירנו:

"תודה לכם, המתנדבים, על הליווי האישי את תלמידי בתי-הספר, זאת כדי שכל תלמיד יזכה לקבל את המירב למען עתיד טוב!... גם בזכותכם מקבלים התלמידים שלנו תעודת בגרות... אין זה פשוט לשמור על צביונה של נס-ציונה כישוב קהילתי. אתם חלק מכך, תודות לתרומתכם לקהילה ולילדים... תודה לכם, תודה לחנה ורשביאק על המסירות וההתמדה".

בברכת "שנה טובה ומתוקה", לצד כוסית יין ותפוח בדבש, בירכה חנה ורשביאק, רכזת "ידיד לחינוך", נס-ציונה, את המתנדבים הותיקים ואת המתנדבים החדשים, אשר הצטרפו לאחרונה לקבוצה: "אנו שמחים להיות חלק מעמותת 'ידיד לחינוך' הארצית, המונה 2,300 מתנדבים, הפעילים ב-39 ישובים ברחבי הארץ... השנה תמלאנה 10 שנים להיווסד העמותה, אשר זכתה לאחרונה ב'פרס זוסמן ג'וינט 2016' לשירותים חברתיים, בקטגוריית 'קירוב לבבות'. כל אחת ואחד מכם שותף לקבלת הפרס... עמותת 'ידיד לחינוך' בחרה למקד את עבודתה עם בני הגיל השלישי... הינכם מביאים איתכם נסיון חיים, תבונה, סבלנות ופנאי ואת האפשרות לחולל שינוי ארוך טווח... רק מי שיש לו לב של זהב, הינו מתנדב תורם...כל הכבוד לכם!".

חנה ציינה כי כיום מונה הקבוצה בנס-ציונה למעלה מ-100 מתנדבים הפעילים ב-14 בתי-הספר היסודיים בעירנו ובחטיבת הביניים. תוכנית הפעילות השנתית, בציון הנושא השנתי שנבחר: "העצמה אישית", חולקה למתנדבים.

בחלקו השני של המפגש, כהמחשה לנושא השנתי, צפו המתנדבים בסרט: "כוכבים קטנים על פני האדמה", סרטו של המפיק ההודי אמיר ח'אן. הסרט מציג בפני הצופה מפגש מרגש ומיוחד בין תלמיד עם לקויי למידה עם מורה מאפשר אשר אינו מוותר עליו.

ועל זאת נאמר: "כל מה שילד צריך הוא מבוגר אחד שיאמין בו.") הרב שלמה קרליבך).

שלומית רוט-נבון, רכזת מטעם "ידיד לחינוך" של מחוז "גומא" (השפלה), מחוז אליו שייכת גם נס-ציונה, לקחה חלק במפגש החגיגי.

לכתבה שהתפרסמה בכל נס ציונה, גליון 1210, עמ' 18