הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מפגש הפתיחה של מתנדבי נס ציונה

כתבה וצילמה: אורה גולן

"אני מאחלת לכולנו שנת התחדשות וצמיחה, שנת עשייה רוויית הנאה, בריאות ושמחה, שנת שלום ושלווה", פתחה חנה ורשביאק, רכזת עמותת "ידיד לחינוך" בעירנו, את המפגש הראשון, החגיגי, לרגל השנה החדשה, אשר התקיים באוירה ביתית ב"אשכול פיס".

"אנו שמחים וגאים להיות חלק מעמותת "ידיד לחינוך" הארצית, המונה מעל 2150 מתנדבים, הפועלים ב-35 ישובים ברחבי הארץ... אני מתכבדת לפתוח את שנת הפעילות השמינית של "ידיד לחינוך" בנס-ציונה, בסימן של צמיחה בבתי-הספר" ציינה חנה. "אנו מונים כיום למעלה מ-90 מתנדבים הפועלים ב-12 בתי-הספר היסודיים בעירנו, מהווים בהם משאב רציני ומתקבלים בזרועות פתוחות. אני מקווה כי נמשיך וניתן מענה הולם לצרכיהם!"

חנה בירכה את אורחי הכבוד שלנו אשר הצטרפו אלינו להרמת כוסית, לברכת "שנה טובה ומתוקה", לצד תפוח בדבש: יוסי שבו - ראש העיר, ריבה קליין, מנהלת בתי הספר היסודיים באגף החינוך ויעל בן-נון - גובר - מנהלת המדור להתנדבות בעירייה והודתה על שיתוף הפעולה והתמיכה לאורך כל הדרך.

"תודה לכם, המתנדבים, על תרומתכם המשמעותית ולך, חנה, המובילה את הקבוצה במסירות ובהתמדה", בירך ראש העיר את הנוכחים.

"אני גאה ומתרגשת מהקשר שלנו אתכם בבתי-הספר... במשובים הנערכים בבתי-הספר, אתם זוכים לציון של 100%"


שנה טובה ומתוקה" - משמאל: ראש העיר-יוסי שבו, מימין - חנה ורשביאק

 שביעות רצון", הוסיפה ריבה קליין: "תודה לחנה על עבודה עם נשמה... אתם, המתנדבים, יקרים לליבנו וחשובים לנו. אנו זקוקים לכם!"

חנה עדכנה את המתנדבים בעיקרי התוכנית השנתית בעירנו, תוך הדגשת הנושא העיקרי: "שיתוף פעולה בין ה'קוראים בהנאה' ובין הספרנים, לשם קידום הקריאה בקרב התלמידים. חנה בירכה בחום את המתנדבים החדשים אשר הצטרפו השנה לקבוצה ואת הפורשים.


"גמלאות, התנדבות ומה שביניהם" - מרצה יעל בן-נון - גובר.

נושא "גמלאות, התנדבות ומה שביניהם", כאשר "גיל, חוכמה ופנאי נפגשים", נפרש בפנינו בהרחבה, במצגת מקצועית, מלווה בדברי הסבר של יעל בן-נון - גובר. ההרצאה, ניתנה בגובה העיניים ולוותה ברגישות האופיינית ליעל. יחד פסענו בעולם הגמלאות בחברה המודרנית, התוודענו למחקרים המדגימים את הקשר בין ההתנדבות לבין בריאות פיזית ונפשית: "בכך שאתה מסייע לאחרים, אתה למעשה מסייע לעצמך" (פרופ' מוריס אקון), נחשפנו ל"מתנדב החדש", ל"מתנדב הקלאסי" ולפעילות המדור להתנדבות בעירייה, כאשר בעירנו פעילים למעלה מ-2000 מתנדבים. "אדם עושה את שליחותו כאשר היא נעשית עלילת חייו", חתמה יעל את הרצאתה בדברי פרופ' אסא כשר.

לכתבה ב- כל נס ציונה