הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"מי שהיום בן 74, שידע שיש לו עוד 20 שנה להתנדב" – מפגש ארצי לסיום שנת פעילות ב"ידיד לחינוך"

"מי שהיום בן 74, שידע שיש לו עוד 20 שנה להתנדב. היום הגימלאות היא גימלאות חדשה והזיקנה היא זיקנה פעילה", אמר נמרוד אקרמן מנכ"ל "ידיד לחינוך" בכנס סיום שנת פעילות שהתקיים באשכול הפיס בנס ציונה. "צוות הרכזים שלנו מהווים דוגמא למנהיגות והפעלה גם בגימלאות".
"'ידיד לחינוך" מונה היום כשלושת אלפים מתנדבים, הפועלים בלמעלה מחמש מאות בתי ספר ברחבי הארץ" אמר, "והמורים נוכחים לדעת שלא הכל טכנולוגיה ושהמוצר החינוכי הוא טוב יותר עם הגימלאי. לא אומרים יותר: 'מה אתם מביאים לנו זקנים'. במשרד החינוך נרקם מהלך גדול של עזרה לצד המורה, ואנחנו מהשחקנים המשמעותיים במהלך זה.
"המתנדבים שלנו ממשיכים ללמוד כל הזמן, ופרוייקט "למידה בכל גיל" הגיע השנה למספרי שיא. גם את תהליך הקליטה של מתנדבים חדשים השבחנו השנה וכל מתנדב שמצטרף, עובר תהליך עמוק ומסודר."

"מערכת החינןך זקוקה לידידים", אמרה לאה רוזנברג, העומדת בראש המזכירות הפדגוגית של העמותה. "יש למערכת החינוך הרבה בקרים, אבל אנחנו, הידידים, פותחים מרחב במערכת החינוך לשיחות עם התלמידים והמורים. אנחנו פנויים בשביל הילדים. התרומה שלנו אומרת שיש עוד אפשרויות בחינוך".

ראש העיר של נס ציונה, יוסי שבו, שאינו מחמיץ כמעט שום מפגש של "ידיד לחינוך" בעירו, העלה על נס את העובדה, שכאן, באולם, יושבים אנשים ששרתו בצבא, ועשו עוד הרבה במהלך חייהם וכעת עוד ידם נטויה, וזאת לעומת קבוצה אחרת של אזרחי המדינה שאינם משרתים, לא ישרתו ולא יתרמו למדינה שלנו. "אנחנו", אמר, "לא מוותרים על אף תלמיד, ואתם עוזרים לנו בכך".

 

"ידיד לחינוך" אומרת תודה:

העמותה הודתה לשלושה אנשים, הנפרדים מתפקידם (למרות שהם נשארים ב"ידיד לחינוך"), שהשאירו חותם משמעותי בעמותה, הממשיך להתפתח (מימין לשמאל):

שרה לוטן, חברת הועד המנהל שהובילה את מיזם "למידה בכל גיל " במשך חמש שנים.

יפה דואק, מובילת מיזם "קריאה באהבה" ומיזם "ידיד לספרייה" – מתנדבים בספריות בתי הספר.

גיורא אולמן, סמנכ"ל תפעול – האיש והמחשב, שאי אפשר בלעדיו במערכת המידע, דוחות, נתונים, כספים וארגון. גיורא סיים ארבע וחצי שנים בתפקיד וממשיך כמתנדב מטה.

 

וגם תרבות:

הפסיכולוג דר' אילן דיאמנט הירצה לנוכחים בנושא "חנוך לנער על פי דרכו".

סיום מרגש נתן למפגש מיכה ביטון, הלא הוא ציון מספרה של גלילה רון פדר "אל עצמי", כשהוא שר, מנגן ומספר את סיפור חייו, יחסיו עם משפחתו, שהותו כילד במשפחה האומנת אצל גלילה רון פדר, ודרכו בהמשך חייו.

לצפייה באלבום התמונות לחצו כאן