הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מפגש האביב של מתנדבי נס ציונה

משפחת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה אירחה ב"מפגש האביב" את תזמורת מפוחיות הפה של בית-הספר "ראשונים"

כתבה וצילמה: אורה גולן

"יונתן הקטן", "קום בחור עצל", "לדוד משה היתה חוה" ו"וכשיבוא שלום", נמנו עם מחרוזת השירים איתה פתחה תזמורת מפוחיות הפה של בית-הספר "ראשונים" את "מפגש האביב" של "ידידי החינוך" בנס-ציונה.

הנגנים הצעירים, תלמידי כיתה ד', חברי התזמורת, בניצוחו של חיים שחק, מתנדב ב"ידיד לחינוך", שיתפו את הנוכחים, בנגינתם המרגשת, בחווייה הייחודית אותה חוו מראשית שנת הלימודים. אין ספק בכך כי הקמת תזמורת בית-ספרית, על-ידי מתנדב, ממחישה יותר מכל, את היצירתיות של מתנדבי הקבוצה בנס-ציונה, אשר בשיתוף פעולה עם הצוותים החינוכיים בבתי-הספר, מפיחה חיים באימרה: "השמים הם הגבול".

אורחת המפגש, יעל בן-נון - גובר, מנהלת המדור להתנדבות בעיריית נס-ציונה, חיבקה, בדבריה החמים, את המתנדבים והודתה באופן אישי לכל אחת ואחד על קידום הערכים בעירנו.

"בית הוא המקום אשר בבואך אליו, חייבים להכניס אותך פנימה" (רוברט פרוסט). בציטוט זה פתחה ד"ר מיקי כץ את הרצאתה בנושא "הבית".

מיקי, ד"ר לספרות ומנחת סדנאות כתיבה, הוזמנה ל"מפגש האביב", במסגרת מפגשי ההעשרה המתקיימים לאורך השנה ופתחה בפנינו צוהר לנושא הרגיש ששמו "בית", הבית אשר בתקופות החגים משמעותו גדלה ומתעצמת.

בגובה העיניים ובמאור פנים, שיתפה מיקי את הנוכחים במחקרה ובתובנותיה אודות הבית. יחד איתה, צעדנו בעולם הספרות העוסק בנושא הבית. מ"דירה לדירה" בירושלים, של עגנון, ירדנו לתל-אביב, הצפנו ל"עיר קסומה" של יהושע בר-יוסף, הלא היא צפת וחתמנו את סיורנו בבתים עם עמוס עוז ב"סיפור על אהבה וחושך". במקצועיות ובעדינות טוותה מיקי את החוט המקשר בין כל הבתים, על הדמויות החיות בהם, עם השוני והניגודיות שלהם. "מי זוכר ומי יודע את הדרך אל ביתי", שירה הידוע של נעמי שמר: "סימני דרך", תיבל את ההרצאה המרתקת.

הרמת כוסית לכבוד חג הפסח, לוותה בבירכתה החמה של חנה ורשביאק, למתנדבים ולבני משפחותיהם, כמו גם ברכות חמות למתנדבים אשר הצטרפו לאחרונה למעגל הסבתאות.

חנה פרשה בפנינו את הפעילויות המתוכננות עד סוף שנת הלימודים ושיבחה יוזמות של מתנדבים, דוגמת: מפגשי מלאכת יד - "יצירה בהנאה", רעיון אותו הגתה ויישמה, במהלך השנה, המתנדבת תמי גורביץ.

בנוסף, הודתה חנה לרוית קונקס, סגנית מנהלת בית-הספר "הדר" ורכזת נושא המתמטיקה, על העשרת ארגז הכלים של המתנדבים, המסייעים לתלמידים בלימוד המתמטיקה, בפתיחת צוהר לשיטות הוראה ייחודיות. מפגשים נוספים בנושא ובנושאים אחרים, ציינה חנה, יתקיימו במהלך שנת הלימודים.

לסיכום המפגש, שמענו מפיה של חנה את שירו של יהושע צפריר: "הבית", אשר השלכותיו נוגעות גם בנו, המתנדבים, הנמצאים בעיצומו של תהליך "בניית הבית" של הקבוצה:

"על כן כה חשוב להזכיר ולזכור, כי על בית צריך להגן ולשמור. כי רבים דברים יקרים בעולם, אך אין כה יקר כביתו של אדם".

יצאנו מהמפגש, להמשך דרכנו במסע המשותף והאישי, מועשרים בתחושה של שייכות לקבוצה משפחתית - ייחודית ומיוחדת, מתנדבים הפועלים, באהבה, מכל הלב והנשמה, למען הילדים, ילדי דור העתיד.

 "הבית" - קוראת חנה ורשביאק
ביתי הוא מבצרי
משפחת "ידיד לחינוך" נס ציונה
יעל בן-נון-גובר (מימין), ד"ר מיקי כץ (משמאל)