הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

הרב יוסי אופנהיימר, מנהל ביה"ס אורות התורה ונורית רמתי המפקחת על בתי הספר בעיר מדברים על מתנדבי "ידיד לחינוך" בבת-ים

בכנס חם ולבבי של פתיחת השנה שקיימה רכזת העמותה בעיר, יונה סלע, יכולנו לשמוע את דברי ההערכה של נציגי מערכת החינוך כלפי המתנדבים.

אמרה נורית רמתי, המפקחת על בתי הספר בעיר (27 במספר מא' עד יב'): היעד המרכזי בחינוך התלמידים הוא הצד הריגשי, כי כל הישג לימודי הוא תוצאה של מערך רגשי וזה, היא אומרת, הוא סוד ההצלחה של מתנדבי "ידיד לחינוך" בעבודת הקודש שלהם, כפי שהיא מכנה אותה. למתנדבים גם חלק חשוב בהצבת התשתית בנושא השפה, אותו הציבה העיר כיעד ראשון, בכיתות הנמוכות.

הרב יוסי אופנהיימר הוא מנהל ביה"ס "אורות התורה" בבת-ים. לדבריו, הוא מייצג את תחושתם של כלל מנהלי בתי הספר בעיר. "באתי לבטא", הוא אומר, "את מה שאנו מרגישים כלפיכם. אנחנו כמו משפחה, וזו באמת ההרגשה. זה מתבטא בקשרים שלכם, המתנדבים, עם הילדים ועם צוותי המורים בבתי הספר על המשמעות והפניות שאתם מביאים לילדים".

"אחד מתסכולי, הוא בתחושה שאנחנו עסוקים יותר מדי. העומס שוחק וגורם לאנשים להיות משימתיים ולהישאב למקומות בהם לוחצים אותם יותר. אנחנו, המורים נמצאים במקומות האלה, עסוקים במשימות אין ספור, עד שלפעמים לא נותר לנו זמן לדברים הבסיסיים ביותר: לתת יחס, להראות מאור פנים, להתעניין במצוקות ובמצבים השונים שאנשים עוברים".

אבל הילדים זקוקים ליחס ולאוזן קשבת, ובתחומים אלה, אומר אופנהיימר, "אתם, המתנדבים, מביאים הרבה. זו המשמעות הגדולה שלכם עוד לפני שהתחלתם בכלל ללמד משהו".

אופנהיימר מדגיש כי אנו עומדים לפני "שבת בראשית" בה מתחילים לקרוא את התורה מחדש. נשאלת השאלה, מה יש לנו להתחיל מחדש?, הרי קראנו והיכרנו את הדברים כבר עשרות פעמים, התשובה היא כי משמעות ההתחלה מחדש היא ההתחדשות.

גם אם אנו עושים שוב ושוב את אותם הדברים, חשוב שנרגיש שאנו עושים את הדברים אחרת ממה שעשינו בעבר, עם מחשבה אחרת, עם תוספת כלשהי. מי שפועל כך אינו זקן או מבוגר.

"כל אחד ממתנדבי "ידיד לחינוך", שזוכה להיפגש כל פעם מחדש עם גיל הנעורים, והוא צריך למצוא פתרונות ולקבל משובים, זוכה לחיים של התחדשות".

ויכוח בלתי נגמר הוא בין המתנדבים, מי מקבל יותר, המתנדב או מי שמקבל ממנו. כל צד אומר שהוא מקבל יותר וזהו ויכוח נעים, אומר אופנהיימר.