הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מיזם "למידה בכל גיל" - "ההרצאות והמרצים נבחרו בפינצטה"

"נפתחה הדלת. לחדר נכנסה אישה-ילדה. דממה נפלה בחלל החדר, התדהמה הייתה רבה. כולם ניסו לתקן את מצב ישיבתם, כולם היו בחוסר נוחות. המרצה קטנת קומה, גמדה בלשון המעטה. גופה קטן, גוף של ילדה, אבל פניה מסגירות את גילה, לדעתי נושקת לשלושים, כולה לבושה שחורים, שערה גולש על כתפיה, חיוך נסוך על פניה. "מופתעים?" כך פנתה אלינו, "אני רגילה לתגובות שונות ומשונות כשרואים אותי לראשונה. מעניין שאותי זה לא מביך, אני לא עושה עניין מהגמדות שלי, בעצם לפעמים אני בכלל שוכחת שאני גמדה".

באופן מיידי וספונטני נמשכים לקסם שאישה זו מקרינה. כל כך בטוחה בעצמה, כל כך נינוחה, מיישירה מבט לכל עבר, מדברת באופן שוטף ללא כל עקבות או התלבטויות..."

זהו קטע מתוך התרשמותה של כתבת "ידיד לחינוך", צביה טולידנו, "אשה קטנה אבל גדולה" בעקבות הרצאתה של פדות רוטנמר, במסגרת למידה בכל גיל, המיועדת למתנדבי "ידיד לחינוך".

מפגשי "למידה בכל גיל" במתכונתם החדשה הסתיימו השנה וכללו חמישה מוקדים שנתנו מענה להתפתחות ולהתמקצעות לכ -300 מתנדבי "ידיד לחינוך" ברחבי הארץ.

למידה היא תהליך שאינו תחום בגיל, זאת ועוד, למידה עקבית ולאורך זמן מעצימה את האדם בחברה ובקהילה. מתוך כך נבנתה תכנית "למידה בכל גיל" שהופעלה לטובת מתנדבי "ידיד לחינוך" בכל הארץ.

התוכנית פעלה בשותפות עם מחלקות החינוך ומרכזי פסג"ה במוקדי הפעילות. התכנית הביאה מרצים  מהפסגו"ת, שפ"י (שרות פסיכולוגי ייעוצי), מרצים בשכר ומרצים מתנדבים מהעמותה, מתחומי דעת נוספים

מתנדבי "ידיד לחינוך" שנטלו חלק בתוכנית זו נפגשו במסגרת ימי הלמידה עם מתנדבים גמלאים מקבוצות "ידיד לחינוך" ברשויות מקומיות נוספות ברחבי הארץ והחליפו דעות וחוויות מעולם ההתנדבות בבתי הספר. המתנדבים נחשפו לימי למידה בנושאים שונים מעולמות החינוך וההתנדבות. התכנים בתכנית אפשרו להם להרחיב אופקים ולקבל כלים לצורך מתן מענה מדויק יותר בעבודתם עם תלמידים וכן לחיזוק בחירתם בעיסוק משמעותי כהתנדבות בגיל הפרישה.

עולמות התוכן שנלמדו בתכנית עסקו בין היתר בחשיבות המבוגר המשמעותי לילד, האינטליגנציה התוך

אישית, מערכת החינוך והחוסן הלאומי, תרפיית הקשב, תהליכי העבודה בעבודה עם המתנדבים מנקודת מבטם של הצוות החינוכי, משמעות ההתנדבות ותרומתה לבריאות הגמלאי ועוד.

התכנית פועלת השנה:

בחיפה: עבור מתנדבי "ידיד לחינוך" באיזור הצפון-עכו, ישובי חוף כרמל, חיפה, יוקנעם וישובי מגידו.

בעפולה: עבור מתנדבי "ידיד לחינוך" באיזור העמקים - נצרת עילית, עפולה וישובי גלבוע.

בהרצליה: עבור מתנדבי "ידיד לחינוך בהרצליה, כפר סבא, מרחב השרון, נתניה, פתח תקוה ותל אביב.

בבת ים: עבור מתנדבי "ידיד לחינוך" בבת-ים, חולון, נס ציונה, ראשון לציון, יבנה, רחובות, רמלה ולוד.

ובאשדוד עבור מתנדבי "ידיד לחינוך באשדוד.

 

אנו מצרפים את מכתבה של המתנדבת לאה יוגב מטירת צבי לזהבה שגב, רכזת עמק המעיינות, שהשתתפה במפגשים.