הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

עדי דניאל, מורה בביה"ס "נרקיסים" בקריית טבעון, כותבת על המתנדבת מיכל ומיכל מספרת על עצמה

 את הדברים האלה שלחה המורה לרכזת "ידיד לחינוך", נעה רפאלי:

"מיכל רוזנברג מלווה אותי מזה 8 שנים. לא להאמין... נרקם בינינו קשר מיוחד וקרוב. בכל שנה, מיכל מצטרפת לכיתה לשלושה ימי לימוד (לפחות...). היא מלווה אותנו גם בפעילויות מיוחדת ואפילו בטיולים שנתיים. מיכל מסייעת לילדים, בלימודים, בתחומי הדעת השונים ומעניקה להם יחס חם ואוהב. לפעמים, שיחה קצרה, מילת עידוד, או חיבוק. מיכל, שאושפזה בבית חולים, הכינה לילדים מצגת, מלווה בציורים...לאחר הצפייה במצגת, התקשרנו למיכל, וילדי הכיתה הגיבו על שאלותיה במצגת, התעניינו בשלומה ושלחו לה איחולי החלמה לבביים.
הילדים אוהבים את מיכל ומצפים לשובה..."

מוסיפה נעה רפאלי: "מיכל מרגישה חלק מהצוות החינוכי, ואכן, גם בית הספר רואה אותה כך. נפל בחלקה של מיכל להתנדב בבית ספר שאין בו ולו מתנדב אחד שאינו מרוצה. זהו בית ספר שדואג לקבל ולהכיל את המתנדבים ויש ללמוד ממנו".

וזה מה שכותבת מיכל:

התלבטתי אם להתנדב. בעיקר חששתי, שאולי אינני מתאימה לעבודה בבית ספר. להפתעתי, מצאתי שההחלטה להתנדב במסגרת "ידיד לחינוך" פתחה בפני דף חדש ומרגש.
תמיד עסקתי בעניינים שהלהיבו אותי. הייתי בת מזל לעבוד בתחום יצירתי, שחייב מחקר, כתיבה, יחסי ציבור, עבודה עם יוצרים ואחריות לתקציבים גדולים. והנה, עם היציאה לגמלאות וההחלטה להתנדב, גיליתי כמה מרגש ומהנה לעבוד עם תלמיד/ים ודווקא עם הצעירים מכתות א-ד, ואם צריך, אז באופן פרטני גם עם תלמידים מכתה גבוהה יותר. ההתנדבות החזירה לי את הקשר לימי ילדותי, לחוות מחדש את עולם הילדות.

זר פרחים למיכל לאות הערכה מהתלמידים והוריהם

ההתנדבות איפשרה לי להמשיך להיות יצירתית ולסייע לתלמידים בדרך פחות שגרתית. למשל, עם תלמידה אחת שהתקשתה בחשבון, אבל אהבה לשחק ולדמיין, למדנו באמצעות תכנון תקציבי של טיול לאילת של שתי כיתות מבית הספר שבצפון, או למשל ניהול חנות ספרים.
עם קבוצת בנות המחזנו בפורים את "כובע הקסמים" מתוך ספרה של לאה גולדברג: "מה עושות האיילות".

אני מתנדבת שלושה ימים רצופים, 4-5 שעות ביום - מה שמאפשר לי, בהסכמת המורה, מרחב של עשייה.

נקשרתי מאד למורה בזכות אצילותה ונדיבותה וכבר שבע שנים אני מסייעת לה, צמודה אליה בכל שנה בכתה בה היא מלמדת. חוויה לפגוש מורה מקסימה שטורחת בשקידה למען תלמידיה עד כדי כך, שלעיתים איננה יוצאת בהפסקות לחדר המורים. נפלא גם לפגוש תלמידים נפלאים.

עולמי התמלא בתוכן חדש ומרענן. עולמי התרחב והכרתי אנשים חדשים מקסימים בחדר המורים. אני מציעה למי שרק יכול, להתנדב.

אנו מצרפים את המצגת הנפלאה ששלחה מיכל לתלמידיה בזמן שהותה בבית החולים.