הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מדבריה של איזה סורוקין בכנס הארצי של "קריאה בהנאה" ספטמבר 2014

איזה קבלה על עצמה את תפקיד רכזת הפרוייקט במקום יפה דואק

כידוע לכם, המיזם "קריאה בהנאה" פועל בידיד לחינוך כבר 4 שנים. אני הצטרפתי למיזם לפני שלוש שנים, כשברקע שלי פעילות של כ- 10 שנים במיזם  "עידוד קריאה" של משרד החינוך, מתוכם הייתי רכזת עירונית במשך 5 שנים. אני מוצאת קשר ישיר בין שני המיזמים של "עידוד קריאה" ו"קריאה בהנאה", כשהמטרה הסופית של שניהם היא לגרום לילדים לקרוא יותר ספרים.

פרוייקט "קריאה בהנאה" הוא בעל חשיבות רבה בחשיפת הילדים לספרים רבים, ובפתיחת צוהר לספרות איכותית, על מנת שהילדים יקראו יותר וידעו לבחור מגוון ספרים בספרייה.

ילדים קוראים הם ילדים משכילים יותר, בעלי אוצר מילים עשיר, שיכולים להתבטא היטב בע"פ ובכתב. ילדים שאוהבים לקרוא, ידעו גם למלא את שעות הפנאי שלהם בקריאה עצמית, זאת תהיה הקריאה בהנאה שלהם.

ילדים שחושפים אותם לספרים וקוראים בפניהם, ילכו לחפש בספריה את הספר המוכר, את אותו סיפור ששמעו . קרה לי כבר שתלמידים באו לשאול אותי, מה שם הספר  שקראתי בפניהם על מנת שישאלו אותו בספריה. זאת הייתה התמורה שלי כמתנדבת ב"קריאה בהנאה". אני עשיתי את שלי, ילדים קוראים ספרים איכותיים יותר. ילדים אוהבים לקרוא ספר שהם מכירים, בבחינת מוכר וחביב.

היעד שלנו הוא שבתי ספר נוספים יכירו בחשיבות המיזם של קריאה בהנאה וישתפו את המתנדבים שלנו. אנחנו רוצים להגיע למצב שבכל בית ספר בו יש מתנדבים של ידיד לחינוך, יתקיים המיזם של "קריאה בהנאה".

........לסיום, אביא קטע מדבריו של ג'ון לוק: " הקריאה מציידת את המחשבה בידיעות, ואילו המחשבה עושה את ידיעותינו לבנות קיימא"

שתהיה לנו שנה טובה ופורייה ושנצליח לקדם את המיזם קריאה בהנאה בכל בתי הספר.

וליפה היקרה, אנחנו לא נפרדים ממך, את ממשיכה להיות איתנו לאורך כל הדרך. מאחלת לך הרבה בריאות והנאה מכל מה שאת עושה ותעשי, ושתיהני מפירות המיזם "קריאה בהנאה" שהובלת בהצלחה כה רבה.