הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"למידה בכל גיל" - מיזם הולך ומתרחב

למידה, הכשרה וליווי הם שלושה יסודות, העוברים כחוט השני בפעילותה של "ידיד לחינוך". אלה מתרחשים מול כל חברי הארגון, מהמתנדבים, דרך הרכזות והרכזים ועד לאנשי המטה. הלמידה מתקיימת בפורומים שונים.

המיזם "למידה בכל גיל' שהתקיים השנה זו השנה התשיעית, החל כלמידה בשתי מכללות, אך כפועל יוצא מההצלחה לה זכה, כמו גם מהביקוש הרב שהיה לו, הוא התקיים השנה ב -10 מרכזים, מהצפון, בעפולה, חיפה ויקנעם, דרך המרכז בהרצליה, שוהם, חולון, רחובות וירושלים, ועד לדרום בבאר שבע ובאשדוד. מרכזי הלמידה היו רבים יותר מבעבר ומפוזרים ברחבי הארץ. כך יכול היה מספר רב יותר של מתנדבות ומתנדבים לקחת חלק בלמידה.

להלן חלק מתשובותיהם של המשתתפים בשאלון המחקר של דר' דיאמנט:

"הנושאים שנבחרו היו בהלימה לעבודתנו כמתנדבים", "למדנו שאפשר להתייחס לתלמיד בגובה העיניים", "פגשתי אנשים עם סיפורי חיים מעניינים ומיוחדים", "פגשתי אנשים שאיכפת להם מהזולת ועוזרים לסביבה", "היו לנו מפגשים עם אנשים שמהווים מקור השראה לעשייה", "המפגשים האירו נקודות למחשבה שלא הייתי ערה להן במשך חיי 'הקצרים, והביאו לנקודות הסתכלות נוספות".

המשיבים לא חסכו מילים גם לגבי התרומה של הלמידה להם עצמם כבני אדם, ואמרו כי הייתה זו הזדמנות ללמידה למען התפתחות וחידוד ידע קיים. אחרים אמרו כי זה חידד אצלם את התובנה שחשוב להמשיך ללמוד ולהתפתח בכל גיל, ולאתגר את המוח ואת הגוף בכדי לשמור על איכות חיים. לכן אין זה מפתיע שבמקומות רבים כל המשיבים (100%) ימליצו לאחרים לקחת חלק בלמידה כזו.

על פי תוצאות המחקר, המיקום הגיאוגרפי הנוח והעובדה שהלמידה הייתה ללא עלות, השפיעו על החלטת המתנדב/ת להצטרף ללמידה.

עוד גורם חשוב להצלחה לפי אמירות המשתתפים: "חוויה משותפת עם שאר המתנדבים, יחס המארגנות והביחד עם כולם", ו"פעילויות כגון אלה מעלות את הקשרים בין המתנדבים בכלל, ומאיר את הטוב שבמתנדבים", "למדתי שההתלבטויות שלי משותפות לאחרים".

למחקר המלא לחץ כאן