הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

ליזי לפלנד, מתנדבת מפתח תקוה

מהר מאוד הסתבר לי, שהקשר האישי שלי עם התלמידים משפיע על התנהגותם בכיתה. אני נוהגת לתת להם הזדמנות להופיע בשירה, בהמחזה או בריקוד, ובכך אני מאפשרת להם לתת ביטוי ליכולתם האומנותית

בשנת 1991 עליתי אני ומשפחתי מברה"מ לישראל. התיישבנו בדימונה. במשך 13 שנה עבדתי כמורה למוסיקה, הקמתי סטודיו  בו הפעלתי חוגי מוסיקה בבתי הספר ובמתנ"ס. עבדתי גם עם ילדים ישראלים וגם עם ילדים יוצאי בריה"מ. הייתי גם פעילה בארגון מופעי זמר ותרבות במסגרת העירונית . שיא הפעילות שלי הייתה בשנת 1997בה השתתפתי עם הלהקה שלי בפתיחת חידון התנ"ך העולמי. לאחר  13 שנה ירדנו לארה"ב שם עבדתי באוניברסיטה בפקולטה למוסיקה ובאקדמיה לבלט. בתקופת שהותי בארה"ב  איבדתי את בעלי שלווה אותי וסייע לי לאורך שנים.  החלטתי לחזור שוב לישראל והפעם לצמיתות. בתי היחידה ונכדי העדיפו להישאר בארה"ב. עם שובי ארצה חיפשתי להתנדב בפעילות משמעותית. האהבה הגדולה  שלי לילדים והניסיון שהיה לי בהוראת מוסיקה  אפשרו לי להצטרף לצוות המתנדבים בביה"ס  שמעוני בפתח תקוה.

התקבלתי בחום רב ע"י המנהלת שפתחה בפני את שערי ביה"ס וע"י המורה למוסיקה שלוותה אותי בצעדי הראשונים. הילדים מרעיפים עלי הרבה חום ואהבה. כיום אני מתנדבת שעתיים בשיעורי מוסיקה ושעתיים מסייעת לתלמידים בשיעורי אנגלית.

לאור הניסיון העשיר שיש לי במוסיקה, אני מעדיפה לעסוק בעיקר בתחום זה. לעיתים קרובות אני מאתגרת את עצמי ובוחרת דווקא בתלמידים המתקשים במיוחד במוסיקה או בכאלה הגורמים לבעיות  משמעת בכתה.

מהר מאוד הסתבר לי, שהקשר האישי שלי עם התלמידים משפיע על התנהגותם בכיתה. אני נוהגת לתת להם הזדמנות להופיע בשירה, בהמחזה או בריקוד, ובכך ניתן ביטוי ליכולתם האומנותית.

בשיעורי האנגלית, ניתנת לי אפשרות ללמד את הכיתה כולה במשך כרבע שעה, שירים קצרים באנגלית  כגון שירים על חודשי השנה,  על הצבעים, על ימי השבוע וכן שירים על פעולות החשבון. הילדים מתלהבים מאוד מדרך העברת החומר. כשאני מופיעה בדלת הכיתה, התלמידים מתנפלים עלי ומבקשים ללמוד שירים נוספים. בהמשך השיעור אני יוצאת עם מספר תלמידים מתקשים, כדי לסייע להם בחומר הלימוד. הואיל וקבוצת התלמידים היא הטרוגנית אני מאפשרת לתלמידים "חזקים" לסייע לתלמידים החלשים יותר.

אני מנסה להחדיר לתלמידים גם ערכי התנהגות חברתית  כמו דיוק, אמירת תודה ובבקשה, אחריות להגיע בזמן, מחויבות לשמור על סדר בכיתה, יחס של כבוד למבוגרים ועוד. אני גרה סמוך לביה"ס ולעיתים קרובות אני נפגשת עם תלמידים המכירים אותי.

השמחה והאהבה שהם מפגינים  במפגשים  איתי,  העיניים הבוהקות שלהם, החיבוק החם שהם נותנים לי, גורמים  לי לתחושה של סיפוק  ואושר רב .

אהבת הילדים שהיא אהבה כנה וטהורה, היא המתנה הגדולה ביותר שאלוהים העניק לי בפעילותי ההתנדבותית.

הקשר  המצוין  שלי עם המורה לאנגלית ולמוסיקה נותן לי את המוטיבציה ומאפשר לי לאתגר את עצמי בפעילותי החינוכית והמשמעותית .