הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

לא לאלימות

במסגרת מפגשי העשרה, המתקיימים במהלך השנה למתנדבי עמותת "ידיד לחינוך", הועלה לסדר היום נושא ה"אלימות וההתנהגות האנטי-חברתית, הנסיון למניעתה והדרכים להקטנתה".

מתנדבי "ידיד לחינוך" בנס-ציונה אומרים לא לאלימות! כן לסובלנות! - ב"עיר ללא אלימות"

שרית המר, עו"ס, מרכזת תחום "חוק הנוער" ומדריכה ראש צוות באגף הרווחה בעיריית נס-ציונה ומיכל בר-אוריאל, האחראית על תחום החינוך בתוכנית "עיר ללא אלימות" בעירנו, הוזמנו לקחת חלק במפגשים ולשתף אותנו, המתנדבים המלווים את הילדים בבתי-הספר היסודיים, ב"תוכנית הדוגלת בגישה של אפס סובלנות לאלימות".

במקצועיות וברגישות משורש הנשמה, שמענו על "חוק הנוער", קיבלנו, "על קצה המזלג", עצות של "עשה ואל תעשה" ונחשפנו למחקר של תומס וצ'ס אודות תשעת מאפייני הטמפרמנט: "'דרוש כפר שלם כדי לגדל ילד' (הילארי קלינטון) ואכן, גם אתם  המתנדבים, המהווים דמות של בוגר משמעותי  בעיני הילד, הינכם חלק מהצורך בשיתוף הפעולה של כל המערכות, בראייה הכוללת של טובת הילד". חנה ורשיבאק, רכזת הקבוצה בעירנו, הוסיפה וציינה: "לנו כמתנדבים, ניתנת אפשרות מיוחדת לתת לילד מקום להתחלות חדשות.  אנו פוגשים בו בחלון הזדמנות השונה  מזה הקיים במסגרת הבית-ספרית והמשפחתית. אנו יכולים לשנות מהלך חיים של כל ילד וכאן תרומתנו, שהרי: 'כל מה שילד צריך הוא מבוגר אחד שיאמין בו'" (שלמה קרליבך).

באוירה משפחתית תומכת, במרכז "אשכול פיס", ישובים ב"חצי מעגל", הקשבנו לדברי התודה וההערכה, עם טפיחה מחבקת על השכם, בליוויית עצות מעשיות: "מרגש לראות אתכם, קבוצה גדולה ומכובדת של מתנדבים...", "אני שומעת מההורים ומהילדים על 'עבודת הקודש' שלכם...", "חלק מתפקידכם, כבוגר משמעותי בעיני הילד, הוא להתאים את עצמכם למאפיינים שלו ולעזור לו להתאים את עצמו למציאות".

כמיטב המסורת במפגשים אלו, בירכה חנה בחום את המתנדבים החדשים אשר הצטרפו אלינו לאחרונה. השתתפנו בפעילות קבוצתית והעלינו חוויות התנדבות עם "רגע של נחת" ו"עם רגע של תסכול". הקו המקשר, אשר עבר כחוט השני, בין כל המתנדבים היה החווייה המשותפת לכולנו...

ועל זאת נאמר: "לאהוב - פירושו להתאים את עצמך לזולתך ולא על-ידי קיצוץ בליטותיו" (רבי יעקב יצחק הלוי הורוביץ - "החוזה מלובלין")

כתבה וצילמה: אורה גולן, מתנדבת ורכזת פרסום "ידיד לחינוך" בנס-ציונה

ראו גם בקישור:

גם מתנדבי "ידיד לחינוך" בנס-ציונה אומרים לא לאלימות! אומרים לא לאלימות!