הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"כל שיעור הוא חוויה בפני עצמה. אני מתקבלת תמיד בחיבוק חזק אמיתי וטהור" (מתנדבת מעמק המעיינות)


סכום של שנת התנדבות בבי"ס "דקלים" שבמועצה האזורית

מספרת: זהבה שגב

הבוקר נפתח בסיור "בגן היפני " שבחפציבה. הסיור היה מרתק.

בהמשך היום נפגשנו עשר מתנדבות, מחנכות ומנהלת ביה"ס בספרית ביה"ס לסכם את השנה. היה פרגון הדדי בין המתנדבות למחנכות.

המתנדבות ספרו על חוויות מיוחדות עם הילדים, והוסיפו שהן נתרמות לא פחות משהן תורמות. זה יכול להתבטא בפשטות, אפילו בשיחת חולין של מתנדבת עם כמה ילדים מכיתה א' בהפסקת האוכל. אני עצמי נכנסתי לכתה וראיתי את אחת המתנדבות יושבת עם הילדים, מחזיקה ביד את הכריך שלה והילדים את שלהם, והם אוכלים יחד ושקועים בשיחה. כל ילד סיפר מה יש לו בכריך ומה הוא אוהב לאכול. השיחה יכלה לקלוח לה במשך כמה דקות, עד שהצלצול השמיע את קולו.

מתנדבת אחרת שעובדת פרטני עם ילדה בכיתה ד' הכינה יחד עם הילדה לכבוד טו בשבט שני משחקים לכל הכתה, והילדים, מספרת המתנדבת, אכן שיחקו במשחקים האלה. תארו לכם, מה הייתה תחושתה של הילדה.

מתנדבת נוספת שהייתה בטיול ללפלנד, הביאה לכיתת ההתנדבות שלה מצגת שהכינה מתמונות הטיול. הייתי נוכחת. הילדים חוו חוויה מהנה ומיוחדת.

הדסה טל מספרת על חוויה מיוחדת שהייתה לה עם תלמידי כתת תקשורת:

"לפני שנה לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל ופעולות האיבה, סיפרתי לילדי כתת התקשורת על בני, על אודי והקראתי להם מעט מספר הזיכרון לזכרו: "תמונות של שוקולד", שבתי אראלה כתבה והוציאה לכבודו ולזכ,רו.
השנה, שבוע לפני יום הזיכרון, הילדים המקסימים שלנו מהכיתה הזכירו את אודי וגם חלק מהקטעים שהקראתי להם אז. זה ריגש אותי מאד וחימם את ליבי!".

המחנכות סיפרו על הקשרים ההדוקים שיש למתנדבות עם הילדים. פה אחד הן אמרו שהמתנדבות הן נכס חשוב לכיתה ולכל ילד וילד.

שרי דגן מנהלת ביה"ס הוסיפה ואמרה שהמתנדבות הן חלק משמעותי בעיני הילדים וחלק בלתי נפרד מצוות ביה"ס. זו השנה השניה שביה"ס הינו חלק מעמותת "ידיד לחינוך" והמתנדבות מודות על כך מאוד. בזכות העמותה, מתקיימים מפגשים עם כל מתנדבי החינוך בעמק, הפרושים בששה בתי"ס שונים. ההצטרפות לעמותה מזמנת הרצאות וטיולים, המעשירים את עולמם, דברים שלפני כן לא היו בתכנית השנתית של המתנדב.

תודה לכל המשתתפים. חופשה נעימה ולהתראות בשנה הבאה